Güneş Kremi Üstüne Makyaj Yapılır Mı?

Güneş Kremi Üstüne Makyaj Yapılır Mı?

Güneş Kremi Üstüne Makyaj Yapılır Mı?

Yaz aylarının vazgeçilmezi, hassas ciltler içinse her mevsimin önde geleni güneş kremlerinin özellikle yüz gibi gün boyu açıkta kalan ve hassas tabakaya sahip tüm vücut bölgelerine sürülmesi gerekmektedir. Böylece cildinizden güneşin zararlı ışınları uzak tutulurken yaşlılık izlerinin de oluşması engellenir ve cildiniz tam anlamıyla koruma altına alınır.

Güneş kremi kullanımının önemi de, sıklıkla kullanılması gerektiği de artık herkes tarafından her yerde duyulmaktadır. Ancak hala pek çok kişi güneş kremiyle makyaj uygulamalarının inceliklerini bilmediği için güneş kremi kullanımından kaçınabilmektedir. Oysa ki pekala birkaç teknik bilgi ve dikkatli uygulama yöntemleriyle yüzünüze sürdüğünüz güneş kreminin üstüne makyaj yapabilirsiniz!

Makyaj İle Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

<a href="https://www.welldermo.com/skinceuticals-ultra-facial-defense-spf50-nemlendirici-gunes-kremi-30ml
Makyaj İle Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Güneş kremini sürdükten sonra makyaja başlayacak olmak gözünüzü korkutuyor ya da çeşitli çekinceler oluşturuyor olabilir. Fakat sakin olun; düşündüğünüz gibi makyajınız güneş kremi üstünde akıp gitmeyecek, yüzünüz yağlı bir görünüm alıp parıl parıl parlamayacak!

Öncelikle güneş kremi uygulamaları temiz bir cilde yapılmalıdır. Bunun için tonik ya da gül suyu ile yüzünüzü arındırmalısınız. Ardındansa güneş kreminizi yüzünüze dağıtmalısınız. Bu aşamada 15-20 dakika beklemek cildinizin güneş kremini emmesini böylece makyajınızın daha rahat yapılmasını sağlayabilir. Eğer bu bekleme aşamasının ardından cildinizde hala fazla ürün varsa, bir mendil yardımıyla hafifçe toparlanmasını sağlayabilirsiniz. Son aşamada ise transparan bir pudrayla yüzünüzü sabitlemeli ve rutin makyaj basamaklarınızı uygulamaya başlamalısınız.


Önce Nemlendirici Mi Sürülür? Güneş Kremi Mi?

Nemlendirici ve güneş kremi, ikisi de cilt bakımında aksatılmaması gereken iki önemli üründür. Ancak bu iki ürünü beraber kullanmak mı?
Kuruyan cildinizin nemlendiriciyi daha çok hak ettiğini ve bu yüzden de güneş kremine ihtiyacınız olmadığını ya da güneş kreminin zaten yeterince cildinizi nemlendirdiğini ve nemlendiriciye ihtiyacınızın olmadığınız düşünebilirsiniz. Ancak eğer cildinizin tipini gözeterek nemlendirici ve güneş kremi ürünlerini tercih ettiyseniz, bu iki ürüne de eşit miktarda ihtiyaç duyuyorsunuz demektir.
Öncelikle bu iki ürünün etkileme şeklinin farkına iyi varılmalıdır. Nemlendiricilerin amacı cilde nüfus ederek nem dengesi oluşturmak, güneş kremlerinin amacı ise cildin üstünde bir bariyer oluşturarak zararlı ışınlardan korumaktır. Bu yüzden öncelikli nemlendirici ürünler cilde sürülmeli 10-20 dakikalık bekleme süresinin ardındansa güneş kremi cilde yayılmalıdır. Eğer ilk olarak güneş kremi tercih edilirse, nemlendirici ürünler güneş kreminin üstünden cilde nüfuz edemeyerek etkisini gösteremez.
Bioderma Photoderm Nude Touch Karma ve Yağlı Ciltler için Natural Ten SPF50+ Güneş Koruyucu 40ml

 


Makyaj Bazı Güneş Kreminden Önce Mi Sürülür?
Makyaj bazı iyi bir makyajın temelini oluşturan ve gün boyu makyajın kalıcılık süresini uzatan ürünlerdendir. Makyaj bazının güneş kremi ile beraber kullanılacak olmasıysa çeşitli soru işaretleri oluşturabilir.
Güneş kremi yoğun bir yapıya sahip ve geçirgenliği oldukça düşük düzeylerde olan ürünlerdir. Bu yüzden makyaj bazının üstüne güneş kremi uygulamak ve son aşamada da makyajınıza başlamak sizin için doğru bir uygulama şekli olmayacaktır. Bu durumda makyaj bazı etkisini yitirecek ve makyajın tutunmasına izin vermeyecektir. Bunun yerine güneş kremini sürdükten ve cildiniz tarafından emilim sağlandıktan sonra, makyaj bazınızı uygulamaya başlayabilir ve ideal makyaj görünümünüzü güneşe karşı tam korumayla sağlayabilirsiniz.

 


Güneş Kremi Ürünleri


DİĞER BLOG YAZILARI