Tüy Dökücü Sprey Tüyleri Azaltır mı?

Tüy Dökücü Sprey Tüyleri Azaltır mı?

Tüy Dökücü Sprey Tüyleri Azaltır Mı?

Tüy dökücü kremlerin çok daha yeni ve çok daha zahmetsiz hali tüy dökücü spreylerdir. İçeriğindeki güçlü formülü uygulama bölgesine sıkıldığı ilk andan itibaren kıl gövdesine nüfuz etmeye başlar. Kısa bir bekleme süresinin ardından ise yapısı bozulan tüyler olduğu bölgeden ayrılarak dökülmeye başlar.

Böylesine kolay bir kullanıma sahip olan bu ürün hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi ise tüy dökücü spreylerin tüylerin azaltılmasında yardımcı olup olmadığıdır. Kıl kökleri cilt yüzeyinde yer bulduğu ve genelde tekrarlı alımlar esnasında tekrar kıl kökünün oluşumunu desteklediği için cilt yüzeyinde bulunan kıl köklerinin kapatılarak kıl oluşumunun engellenmesi çok kolay değildir. Tüy dökücü spreyler de bu yüzden diğer geçici epilasyon yöntemleri gibi bir süre sonra çıkan tüylerin azalmasında doğrudan etkili olmayacaktır. Ancak kıl köklerinin sayısının artmasına ya da kıl köklerinin güçlenmesine de izin vermeyerek doğal dengenin bulunmasını destekleyecektir. Üstelik bu sprey ürünlerin düzenli kullanımında, tüylerin zayıflaması ve daha yumuşak bir hal alarak batık sorunlarının giderilmesi vaat edilmektedir.

  

Tüy Dökücü Sprey Nasıl Kullanılır?

Sprey başlıklı yapısıyla kullanıcısına sunulan tük dökücü formüllerinin kullanımı için öncelikle uygulama alanının temiz olduğuna dikkat edilmelidir. Aynı zamanda tüylerin çok uzun olmaması da etkili bir uygulama aşaması için önemlidir. Aksi takdirde sprey form yeterince bölgedeki kıl gövdelerine ulaşamayabilir. Temizlenen bölge üstüne sıkılacak tüy dökücünün krem formlara göre ekstra bir yayılıma ihtiyacı yoktur. Ancak yinede tüm bölgeye eşit ve yeterli bir miktardan ulaştığından emin olmak için tüm bölgenin formülü emmesine dikkat etmelisiniz. Bu zaman zarfında normal bir cilde shaipseniz 10 dk, eğer hassas ve çabuk reaksiyon gösteren bir cilde sahipseniz de 5 dk kadar bekleme süresi tanımalısınız. Sürenin sonuna gelindiğinde ise hafifçe tüylerinizi çıkış yönünde çekerek etkiyi gözlemleyebilirsiniz. Tüyler kolayca dökülüyorsa ılık ya da soğuk suyla bölgenin temizliğini sağlayabilir ya da tüy dökücü spatulalardan yararlanabilirsiniz. Etkili formülün uzun süre cildinizle temasını önlemek içinse mutlaka bir sabun ya da jel yardımıyla bölgeyi arındırmalı, son aşamada ise nemlendirme işlemlerini uygulamalısınız.
  

Tüy Dökücü Spreyin Etki Süresi Ne Kadardır?

3-5 dakika gibi oldukça kısa bir süre içerisinde pürüzsüzlük sağlayan ve bu aşamada can acıtmayan yöntemlerden biri olan tüy dökücü sprey formları uzun süreli pürüzsüzlüğü de sürdürmektedir. Ürünlerin etki süresi formüllerine, markalarına göre değişebilmekle beraber aynı zamanda kişinin biyolojik süreçlerine de bağlıdır. Bu ölçekte normal uzama miktarı ile değerlendirildiğinde 1-2 hafta boyunca etkisini koruduğu söylenebilir.
  

Tüy Dökücü Sprey Hangi Bölgelerde Kullanılabilir?

• Bacak

• Kol

• Kol altı

• Sırt

• Kasık

• Bikini

• Göğüs

gibi bölgelerde tüy dökücü spreyin kullanımı uygundur. Ancak hassas ciltlerde kullanım alanına dikkat edilmeli, herhangi bir kızarıklık ya da alerjik reaksiyon gösterilirse soğuk suyla arındırma işlemi gerçekleştirilmelidir.

 


Diğer Tüm Bloglar