Yağlı Ciltler İçin Hangi Nemlendirici Kullanılmalı?

Yağlı Ciltler İçin Hangi Nemlendirici Kullanılmalı?

Yağlı Ciltler İçin Hangi Nemlendirici Kullanılmalı?

Her cilt nemlendirilmeye ve bakıma ihtiyaç duyar. Cinsiyet, yaş ve cilt tipi fark etmeksizin düzenli bakım yapmak cildinizin sağlığı için gerekli ve önemlidir. Yağlı cilt tipine sahipseniz fazla sebumu ortadan kaldıran, gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayan, akne sivilce siyah nokta gibi sorunlarınıza yardımcı ürünler tercih ederek daha pürüzsüz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

✔ Cildiniz her ne kadar yağlı da olsa doğru şekilde nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Matlaştırıcı, parlama önleyici ve gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardım eden kremler kullanmak önemlidir.
✔ Yağlı ciltlere özel nemlendirici kremler su bazlı olup zaten yağlı olan cildinizi yağa boğmaz. Bu sayede cildiniz nem dengesini korurken fazla sebumun olumsuz etkilerini de önler.
✔ Aynı zamanda özel içerikleri sayesinde nemlendirirken matlaştırıcı ve gözenekleri sıkılaştırıcı etkiler sunar. Cildinizin sebum ve nem dengesini kuran nemlendiriciler ile günlük hayatta yağlı cilt sorunlarınızı minimalize edebilirsiniz.

Avene, Bioderma, Darphin, La Roche Posay, Skinceuticals, Dermalogica gibi profesyonel markaların gelişmiş ürünleriyle cildinize özel bakım yapabilirsiniz. Yağlı cildinizin arındırılıp rahatlamasını sağlarken nem dengesini koruyan ürünler görünümünüzü sadeleştirir. Pürüzsüz, bebeksi ve nem dengesine kavuşmuş cildinizle günün tadını çıkarabilirsiniz.


Yağlı Cilt Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Her insanın cilt tipi ve sorunları farklıdır. Hatta dönem dönem cildinizde değişimleri fark edebilirsiniz. Beslenme, uyku, egzersiz alışkanlıkları, hormonal değişimler ve hava değişiklikleri cildinize yansıyabilir. Cilt tipinizi bilmek ve bu doğrultuda ürünler tercih etmek etkili sonuçlar alabilmek için önemlidir.

En sık duyduğumuz ayrımlar karma, kuru ve yağlı cilt tipleridir. Yağlı bir cildiniz olduğunu birçok şekilde anlayabilirsiniz.

▪ Yağlı ciltler parlamaya müsaittir. T bölgesi ve yanaklarınızda fotoğraflarda parlaklık görüyorsanız
▪ Sivilce, akne ve siyah nokta gibi sorunlara daha eğilimliyseniz
▪ Elinizi yüzünüzde gezdirdiğinizde hafif kaygan bir his alıyorsanız
▪ Makyaj yaparken cildinizde parlaklık sorunu yaşıyorsanız yağlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ergenlik döneminde birçok kişi cildinde yağlanmadan şikâyetçidir. Zaman içerisinde düzelmesi beklenen sebum miktarı değişmiyor ve beraberinde sorunları da taşıyorsa cildiniz için özel ürünler kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bioderma Sebium Karma ve Yağlı Ciltler için Yıkama Jeli 500ml

 


DİĞER BLOG YAZILARI