Güneş Koruyucular

Güneş Koruyucular

YAZ GELİRKEN GÜNEŞE HAZIR MIYIZ?

Hastalıklarla boğuştuğumuz şu günlerde bahar havası içimizi ısıtmaya başladı. Ruhen bizi iyi hissettiren güneş ışınları aslında cildimize zarar verebilir. Besleyici etkilerini göz ardı etmememiz gereken güneş ışınlarının zararlı etkileri içinse güneş koruyucuların önemi büyük. Neden güneş koruyucu kullanmalıyız?

Güneş, vücudumuzun D Vitamini depolaması için önemli bir etkendir. Bu yüzden güneşten kaçmamak, sık sık güneşlenmek yerinde bir davranış olacaktır. Ancak güneşe çıkarken bir takım önlemler almak gerekir. Bunun nedeni, delinen ozon tabakası ve güneşin zararlı ışınlarının yaptığı ters etkilerdir. Cilt lekelerinden cilt kanserine kadar çeşitli hastalıkların baş göstermesini istemiyorsak mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmamız gerekir. Güneş lekeleriniz varsa yada lekeye eğilimli cilde sahipseniz mutlaka Leke karşıtı güneş kremi kullanmalısınız.Güneş koruyucuları ne sıklıkla tekrarlamalıyız?

Cildimizin sağlıkla ışıldamasını sağlamak için düzenli bir bakım rutinimiz bulunur. Bunun yanında güneş koruyucuları da kullanmamız gerektiğini bilmeliyiz. Güneş koruyucu kullanırken ise ne sıklıkla ve ne miktarda kullanmamız gerektiğini bilmek, koruyucu etki için çok önemlidir. Koruyucu kremlerin üzerinde de belirtildiği gibi, bol miktarda uygulamak koruyuculuğu arttırır. Bu uygulamanın da gün içinde 4 ya da 5 saatte bir tekrarlanması gerekir. İşte o zaman değmesinler güneş keyfinize…Kış aylarında güneş koruyucu kullanmalı mıyız?

Güzel bir günde içimizi ısıtan ve iyi hissetmemizi sağlayan güneş, yaz-kış bulunmaz bir nimet gibidir. Yine de kışın çok seyrek gördüğümüz güneşin de zararlı etkilerini cildimize alabiliriz. Hatta bulutlu havalarda bile farkında olmadan güneşten etkilenebiliriz.
Kışın giydiğimiz kıyafetler genellikle kapalıdır ancak yüzümüz, ellerimiz, bazen de kafa derimiz zaman zaman dış etkenlere maruz kalır. İşte bu yüzden, kışın kapalı olmayan cilt yüzeyleri için güvenilir ve hafif güneş koruyucular tercih etmeliyiz.
Darphin Soleil Plaisir Güneş Koruyucu Krem, SPF 50 faktörüyle nemlendiren ve bakım yapan bir formüle sahiptir. Bu yüzden kış aylarında da rahatlıkla kullanılabilir.


Darphin Soleil Plaisir Sun Nemlendiren ve Bakım Yapan Güneş Koruyucu Krem Spf50 50ml

 

Güneş kremlerinde cilt tiplerinin önemi

Yaz-kış yüzümüz için kullanacağımız güneş kremlerinde dikkat etmemiz gereken en önemli konu cilt tipimizdir. Cilt tipimize uygun olmayan güneş koruyucular, cildimize onarılması zor hasarlar verebilir. Bu da günlük bakım rutinlerimizi, onarım ve tedavi süreçlerimizi etkiler. Bu sebeple yağlı ciltler için su bazlı, kuru ciltler için daha yoğun ve yağlı koruyucular tercih edilmelidir.Yağlı ciltler hangi güneş kremlerini kullanabilir?

Cilt tipinizin yağlı olması, her türlü cilt kremini kullanamayacağınız anlamına gelebilir. Yağlı ve sebum fazlası olan ciltler için su bazlı kremler önemlidir. Bu kural, güneş koruyucu kremler için de geçerlidir. Bilindiği gibi, güneş koruyucu kremler genelde yağlı yapılarıyla rahatsızlık hissi uyandırabilirler. Ancak birçok markanın, yağlı ciltler için üretilmiş koruyucu kremleri bulunur. Bunlardan biri de Bioderma Renkli Güneş Koruyucu Krem çeşitleridir. Cilt renginize uygun çeşitleri bulunan Bioderma Photoderm Max Tinted Aquafluid, karma ve yağlı cildinize 50 faktör koruyuculuk sağlıyor. Yağlı cilt güneş kremleri kategorimizi inceleyebilir size en uygun güneş kremini seçebilirsiniz. 
Bioderma Photoderm Max Aquafluid Karma ve Yağlı Ciltler için Renksiz SPF50 Güneş Koruyucu 40ml

 

Kuru ciltler hangi güneş kremlerini kullanabilir?

Cildinizin bakımını yaparken aynı zamanda güneşten korumanız önemlidir. Özellikle kuru ve çok kuru bir cilt tipine sahipseniz cildinizi korurken mutlaka yoğun nemlendirici etkiyi de atlamamalısınız. Kuru ve hassas ciltlere özel olarak geliştirilen La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream Spf50 güneş koruyucusu mutlaka denenmeli. Yağlı his bırakmayan krem, göz çevresinde kullanıma bile uygun. Kuru cilt güneş kremleri kategorimizi inceleyerek size en uygun güneş kremini seçebilirsiniz. 

La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream Spf50 Hassas ve Kuru Cilt Yüz Güneş Koruyucu Krem 50ml
 

Bebek ve çocuklar için en iyi güneş kremleri nelerdir?

Bebeklerin ve çocukların cildi yetişkinlerden daha hassastır. Özellikle güneşe karşı dayanıksız olan çocuklar, mutlaka güneşken korunmalıdır. İşte bu yüzden çocuklar için, hassas ciltlere özel olarak geliştirilmiş, çocuklara uygun olan güneş koruyucular tercih edilmeli. La Roche Posay markasının bebekler ve çocuklar için geliştirdiği ayrı ayrı yüksek korumalı ürünleri bulunuyor. Minik bebeğinize markanın Anthelios Dermo Pediatrics Lait Bebe SPF 50+ ürününü kullanabilirsiniz.
Çocuk güneş kremleri ya da bebek güneş kremleri kategorilerimizi inceleyin. 


La Roche Posay Anthelios Dermo Pediatrics Lait Çocuk Güneş Koruyucu Süt 250ml

En çok tercih edilen güneş kremleri nelerdir?
Güneş kullanımı tercihi cilt yapısına, yaşa ve bulunulan konuma göre değişiklik gösterebilir. Avene güneş kremleri güneş kremi markalarından en çok tercih edilenler arasındadır. Aynı zamanda La Roche Posay güneş kremleri ve Bioderma güneş kremleri en çok satılan güneş kremi markalarındandır. 


        


DİĞER BLOG YAZILARI