Akneye Hangi Yağ İyi Gelir?

Akneye Hangi Yağ İyi Gelir?

Akneye Hangi Yağ İyi Gelir?

Sivilce, akne ve siyah noktalar tekrar eden cilt sorunlarından birkaçıdır. Bunların kontrolsüz ve bilinçsizce sıkılması ciltte yara kalmasına ve sorunların tekrar etmesine sebep olabilir. Dermatolog muayenenizin ardından doktorunuzun da onayıyla akne için özelleşmiş ürünler kullanmak sorunların doğru şekilde çözümlenmesi için önemlidir. Akne oluşumu, tıkanmış ve mikroorganizmalarca işgal edilmiş yağ bezlerinden kaynaklanır. Antioksidan ve antimikrobiyal etkili yağlar cilt ve vücudunuzda dengeyi sağlamak için tercih edilebilmektedir.

Akneli cildinize de yatıştırıcı olarak uygulayabileceğiniz Biberiye, Bergamot, Kekik ve Lavanta yağı ile rahatlama sağlayabilirsiniz. Hafif ve orta şiddetli durumlarda destekleyici olacak doğal yağlar tedavi yerine kullanılmaz. Doğal destekleyici olarak tercih edebileceğiniz bitkisel yağlar akneli cildinize yardımcı olur.

 

Akne Neden Oluşur?

Akne, cildin ara tabakasında bulunan yağ kanallarının tıkanıp bakterilerce inflamasyona uğraması sonucunda görülür. Fazla sebum üretimi, yağ üretiminde artış, gözeneklerde tıkanma ve hormon dengesindeki değişimler akne oluşumunu tetikleyebilir. Büyük ve açılmış olan aknelerde iz kalabildiği gibi erken müdahale edildiğinde akneler hızla gerileme eğilimindedir.

-Genetik
-Beslenme (Yağlı, tuzlu, şekerli ve katkı maddeli gıdalar tüketmek)
-Hormon üretiminde dengesizlikler
-İlaçlar (Çeşitli ilaçlar yan etki olarak akne yapabilir) gibi birçok etken akne oluşumunda yer alır. Farklı akne tipleri olduğu gibi hepsine yaklaşım değişkendir. Kozmetik olarak sıklıkla görülen aknelere yaklaşımda destekleyici ürünler kullanmak tekrar eden sorunları engellemede yardımcı olacaktır.
 

Akneli Ciltler İçin Hangi Krem Kullanılmalı?

Akneli ciltler temelde aşırı yağ üretimi ve mikropların tekrar eden konak durumu ile görülür. Yağ üretimini dengelemek, fazla yağı ciltten atmak ve mikropların üremesini engellemek için özelleşmiş kremler tercih edebilirsiniz. Akneli ciltler için kremler birçok etki ile aknelerin tekrar etmesinin önüne geçer.

  • -Aşırı yağlanmayı engeller
  • -Gözeneklerin tıkanması ve genişlemesini önler
  • -Matlaştırıcı etki sayesinde yağlı görünümün önüne geçer
  • -Temizleme etkisi ile aknelerin kurumasına yardımcı olur.
 

Farklı etkiler sayesinde cildinizin birçok açıdan rahatlamasına yardımcı olan akne ürünleri sorunlarınızın tekrar etmemesi için özelleşmiştir. Bioderma, Avene, La Roche Posay, Dermalogica, Caudalie, Skinceuticals, Topicrem ve Ducray Kerancyl gibi profesyonel markaların akneli cilt ürünleri ile cildinizin rahatlamasını destekleyebilirsiniz. Akneli ciltler için krem ve bakım ürünleri tercih ederken yağ bazlı olmamasına dikkat etmek zaten yağlı olan cildinizin dengesi için önemlidir. Su bazlı güneş koruyucular, yağlı ciltler için yüz temizleme jelleri, matlaştırıcı balsam ve nemlendiriciler ile hem cildinizin yağ dengesini koruyabilir hem de yağlı ve parlak görünümün önüne geçebilirsiniz. Cildinizdeki fazla yağ üretimini azaltmak, gözenekleri temizlemek, matlaştırıcı etki göstermek ve mikropların cildinize yerleşmesini engellemek için yağlı ve akneli ciltlere özel olarak hazırlanmış ürünlerle cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Profesyonel markalar ve kanıtlanmış klinik etkilerle cildinizi şımartın.

 

Akneli ciltler için krem ve bakım ürünleri tercih ederken yağ bazlı olmamasına dikkat etmek zaten yağlı olan cildinizin dengesi için önemlidir. Su bazlı güneş koruyucular, yağlı ciltler için yüz temizleme jelleri, matlaştırıcı balsam ve nemlendiriciler ile hem cildinizin yağ dengesini koruyabilir hem de yağlı ve parlak görünümün önüne geçebilirsiniz. Cildinizdeki fazla yağ üretimini azaltmak, gözenekleri temizlemek, matlaştırıcı etki göstermek ve mikropların cildinize yerleşmesini engellemek için yağlı ve akneli ciltlere özel olarak hazırlanmış ürünlerle cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Profesyonel markalar ve kanıtlanmış klinik etkilerle cildinizi şımartın.

 


DİĞER BLOG YAZILARI