Cildin Yenilenmesi İçin Ne Yapmalıyım?

Cilt bakım ürünlerinin kullanımında, olumlu etkilerin görülmesi için belirli bir sürenin geçmesi gerektiği bilinir. Bunun sebebi; bu ürünlerin yenilenen cilt hücrelerine işleyerek onların bakımlı görünmesini sağlamasıdır. Cilt yenilenmesi demek yıpranmış cilt hücrelerinin giderek yerine yenilenmiş ve genç hücrelerin gelmesidir. Cilt yenilenmesiyle renk eşitsizlikleri büyük oranda giderilebilir, leke görünümlerinin önüne geçilebilir, akne gibi cilt sorunları azaltılabilir, elastikiyeti yüksek ve ışıl ışıl parlayan bir cilt elde edilebilir. Tüm bunları sağlamak için cilt yenilenmesini hızlandırırken aynı zamanda yeni oluşan hücrelerin bakımına da dikkat etmelisiniz. Siz de edineceğiniz birkaç yeni alışkanlık ve tutumla cildinizin yenilenmesini destekleyebilirsiniz. Öncelikle yaşamın en büyük kaynağı suyu unutmamalı, sıvı tüketimini arttırmalısınız. Bu tüketim yeni hücrelerin beslenmesi için oldukça önemlidir. Yeni hücrelere merhaba derken eski hücrelere de güle güle demek için cildinizi nazikçe fırçalayabilirsiniz. Fırçalama işlemi kalıntı deri parçalarının cildinizden uzaklaşmasına yardım edecektir. Beslenme düzeninde yapacağınız ufak değişiklikler de cildinizin yenilenmesi üzerinde büyük etkilere sahip olabilir. Dengeli ve yeterli beslenmeyle cildinizin parladığına şahit olun! Yeni gelen hücreleri korumak içinse mutlaka bir nemlendiriciden yardım alın. Böylece hücreler dış etkenlere karşı çok daha güçlü ve dayanıklı olacaktır. Tüm bu yaklaşımlar sonrasında ise biraz kozmetikten yararlanmak hiç fena olmaz. Geliştirilmiş formül ve zengin içeriklerle oluşturulan bakım ürünleri de cilt yenilenmesi üzerinde gözle görülür etkiler sağlayabilir. Kapsamlı bir araştırma ve dermatologların önerileri ile cildinize en uygun ürünü tercih edebilir, düzenli kullanıma hemen başlayabilirsiniz!
    

Cilt Kaç Günde Yenilenir?

Cildin dış katmanındaki hücreler zamanla ölmeye ve cilt üzerinden kopmaya başlarken bu hücrelerin altından yeni hücreler gelmektedir. Daha sağlıklı ve genç olan bu hücreler de belirli bir zaman sonra ölmeye başlar ve döngü bu şekilde devam eder. Bir cildin tam anlamıyla yenilenmesi ise yaklaşık 4 haftayla 1 aylık bir süreyi kapsamaktadır. Bu süre içerisinde sürekli devam eden yenileme işleminin sonunda, ilk günkü hücrelerle son günkü hücreler tamamen birbirinden farklıdır. Fakat bu durum yenilenme sonunda muhteşem bir cilde sahip olacağınız anlamına gelmez. Eğer yeterli bakımı yeni hücrelere gösteremezseniz yeni gelen hücreler de eski hücrelerden farklı bir görünüme sahip olmaz. Ancak cilt şaşırtacak derecede kendini iyileştirebilme gücüne sahiptir ve çeşitli yara ya da yüzey lekeleri gibi oluşumlar cilt yenilenmesi sayesinde büyük ölçüde iyileşebilmektedir.
    

Cilt Yenileme Özellikli Ürünler Nelerdir?

Aktif bileşenleri sayesinde cildin yenilenme hızını desteklerken aynı zamanda yeni hücrelerin cilt tonunu eşitleyen, dolgun ve ince çizgileri dolduracak şekilde gelişmesine yardımcı olan çeşitli ürünler bulunmaktadır. Cilde daha aydınlık ve sağlıklı bir görünüm kazandıran bu ürünler daha az pürüzsüz bir tenin de temellerini atmaktadır. Serum, krem, peeling, maske gibi farklı formlarla karşımıza çıkan ürünler, birbirinden farklı kullanım şekillerine de sahiptir. Sizin için en uygun cilt yenileyici ürünse cilt tipinize, yaşınıza, cildinizin ihtiyaçlarına ve cilt bakım rutinlerinize göre değişmektedir. İşte Welldermo seçkilerinin gözde cilt yenileyici ürünlerinden bazıları!
  • Murad Retinol Youth Renewal Serum
  • Skinceuticals Retexturing Activator Yenileyici Nemlendirici Serum
  • Esthederm Active Repair Cilt Dokusunu Yenileyici Krem
  • Doctor Babor Doc Repair Ultimate Repair Yoğun Yenileyici Maske
  • Esthebella The Renewal Oil Yenileyici Bakım Yağı
  • Lierac Supra Radiance Yenileyici Gündüz Kremi
  • Incarose Yenileyici Krem
  • Caudalie Vinosource Yenileyici Gece Bakım Yağı

 


Diğer Tüm Bloglar