Atopik Dermatite Ne İyi Gelir?

Atopik Dermatite Ne İyi Gelir?

Atopik Dermatite Ne İyi Gelir?

Atopik dermatit kaşıntı, kızarıklık, kuruluk ve huzursuz bir cilt hissi yaratır. Bu rahatsız edici durumu rahatlatmak ve etkilerini azaltmayı desteklemek için özel nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. Atopik dermatit, bulaşıcı ya da kalıcı hasar bırakan bir hastalık değildir. Bakım ve düzenli nemlendirme ile rahatlama sağlayabilirsiniz. Avene Tolerance Extreme Mask Hassas Cilt Nemlendirici Yatıştırıcı Maske bu seçeneklerden biri olabilir. Beraberinde egzama gelişmeden önlemek için bu soruna özel kremler ve nemlendiriciler tercih edebilirsiniz. Bu sayede cildinizde herhangi bir süreğen şikâyet başlamadan sorunların önüne geçebilirsiniz.

 

Egzama Nasıl Geçer?

Egzama birçok sebepten ortaya çıkabilir. Hassas ve kolay reaksiyon veren cildinizi hem kimyasallardan hem de kirlilikten koruyarak mücadele edebilirsiniz. Doktorunuzun önerisiyle kortikosteroid içerikli kremler kullanabilirsiniz. Bu medikal seçeneklerden bir tanesidir.

Dermokozmetik yöntemler ile egzamanın geçmesi için kullandığınız ürünleri mercek altına almakta fayda olabilir. Doğal ve bitkisel içerikli yoğun nemlendiriciler tercih edebilirsiniz. Kaşıntınızı ve acınızı dindirmeye yarımcı olabilecek ferahlatıcı etkili kremler bir diğer seçenektir.

Bepanthol Derma Yoğun Nemlendirici Gece Bakım Kremi ile uyumadan önce sürerek kremin tüm gece emilmesini destekleyebilirsiniz. Günlük kullanabileceğiniz diğer seçenekler ile destekleyerek egzamanın kısa sürede toparlamasına yardımcı olabilirsiniz.

La Roche Posay Lipikar Baume Ap+ Kuru, Atopik Cilt Nemlendirici Yatıştırıcı Balm günlük kullanım için idealdir. Çantanızda taşıyabileceğiniz mini boyu sayesinde gün boyu rahatlatıcı ve dindirici bir etkiyi destekleyebilirsiniz.

 

Atopik Dermatit Ortaya Çıkması Nasıl Önlenir?

Atopik dermatit – egzama – belli önlemlerle başlamadan dindirilebilir. Bunu sağlamak için cildinizi takip etmek önemlidir. Stres, yoğun kimyasal içeren kozmetik ürünleri cildinizin hassaslaşmasına sebep olabilir. Aynı zamanda banyo ve vücut temizliğinde kullandığınız ürünlerde de seçimlerinizi ince elemek yapmak yardımcı olacaktır.

Evde bulunan akar ve toz gibi alerjen maddeler egzamayı tetikleyebilir. Özellikle mevsim geçişlerinde evinizin havalandırılmasına temizliğine daha fazla önem verebilirsiniz. Sabun, deterjan kalıntıları çamaşırlarınızda kalarak cildinizde hassasiyete sebep olabilir. Kuruluk ve tahriş hissi, sert dokulu kıyafetlerden de kaynaklanabilir. Çok sıcak ve nemli havalarda cildinizin hava almasını sağlayarak egzama açısından cildinize koruma kalkanı sunabilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar