Kırışıklıklara Hangi Krem İyi Gelir?

Kırışıklıklara Hangi Krem İyi Gelir?

Kırışıklıklara Hangi Krem İyi Gelir?

Kırışıklıklara hangi krem iyi gelir? Oluşmuş kırışıklıkların önüne geçmek mümkündür. Cerrahi işlemlerden önce temel adımlarla cilt sağlığınızın yeniden yapılandırılmasını tercih edebilirsiniz. Bu sayede geri dönüşü olmayan ya da zaman gereken işlemlerden ziyade bakım ve güzellik rutininizin ipleri sizin elinizde olur.
Kırışıklıklarınızın azalması için gerek beslenme gerekse bakım açısından vücudunuzu desteklemek gerekir. Profesyonel dermokozmetik markalarının klinik çalışmalar ile desteklenmiş etkili ürünleri ile cildinizde yeniden yapılandırma sürecini uyarabilirsiniz. Peptit, kolajen, hyaluronik asit, antioksidan, resveratrol, kafein ve bitkisel ekstratlar cildinizin beslenme ve onarım sürecini uyarır. Bu sayede cildinizde sıkılaşma ve kırışıklık görünümünde azalmayı deneyimleyebilirsiniz. Yüz kırışıklığına ve sarkmasına iyi gelen kremler için Welldermo yaşlanma karşıtı ürünler sayfamızı buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Anti aging , sıkılaştırıcı ve yaşlanma karşıtı etkileri sunan ürünlerle düzenli kullanımda cildinizdeki değişimi görebilirsiniz. Lierac, Darphin, Dermalogica, Skinceuticals, Murad, Esthederm gibi profesyonel markaların ürünleriyle evinizde, iş yerinizde ya da seyahat halindeyken dahi etkili bir bakım yapmak mümkündür. Cildinizde hücre ölümü ve hasarını minimalize ederek sağlıklı hücrelerin desteklenmesini sağlayan yapısı sayesinde daha genç bir cilt görünümü yakalayabilirsiniz. Kırışıklıkların yoğunlaştığı bölgelerde çizgilenmelerin doldurulmasını destekleyen formülü daha bütün ve pürüzsüz bir doku sağlar. Anti aging kremler ile kırışıklıklarınızda azalma görebilirsiniz. Sıkılaştırıcı, besleyici ve cilde ışıltı katan yapısı genç ve taze bir vurguya yardımcı olur. Cildinizde yenilenme, onarım, bakım, anti aging ve yaşlanma karşıtı etki sunan profesyonel markalar sayesinde kırışıklarınızla vedalaşmanın tam zamanı!

Kırışıklıklar Neden Oluşur?


Kırışıklıklar özellikle yüzümüzde yoğunlaştığı zaman kimi insan için can sıkıcı olabiliyor. Birçok etken ve sebep sonucu zamanla oluşan bu problemleri engellemek ve gelişimini minimalize etmek aslında mümkündür.

-Genetik yatkınlık (Zayıf bağ dokusu, cilt hastalıkları)
-Yetersiz beslenme (Kolajen, hyalüronik asit, antioksidan ve vitamince eksik beslenme cilt, saç ve tırnak sağlığınızı olumsuz etkileyebilir)
-Güneş ışınlarından korunmamak ( Uzun vadede kırışıklık ve lekelenmeyi arttırır)
-Cilt bakımı yapmamak
-Fazla mimik ve jest yapmak gibi birçok sebep kırışıklık oluşumunu tetikleyen nedenlere örnek verilebilir
-Az su tüketmek

Genetik gibi değiştirmesi elimizde olmayan unsurlar haricinde cildinize bakım yapmak ve önemsemek uzun vadede kırışıklık oluşumunu engellemek adına önemlidir. Kırışıkların görünümünü azaltmak kadar önlemek de mümkünken cilt güzelliğiniz ve sağlığınız için erken davranmakta fayda var. Oluşmuş kırışıklıklarınızın görünümünü azaltacak ürünlerle daha pürüzsüz ve diri bir cilt elde edebilirsiniz.

Kırışıkları Engellemek İçin Başka Ne Yapılabilir?


Kırışıklıkları oluşmadan önce engellemek en önemli adımlardan bir tanesidir. Henüz cildinizin taze ve sağlıklı olduğu 20’li yaşlardan itibaren düzenli bakım yapmak bu anlamda önemlidir.

1. Güneş koruması içeren ürünler tercih etmek, uzun vadede cildinizin sadece kırışıklıklardan değil leke ve sarkmadan da korunmasını sağlar
2. Vücudunuzu içerden beslemek. Saç, tırnak ve cilt sağlığının olmazsa olması dengeli beslenme ile cildinizin yıpranmasını engelleyebilirsiniz. Antioksidan içerikli gıdalar ve Akdeniz usulü beslenme gibi faydası kanıtlanmış bilimsel yöntemlerle sağlığınızı koruyabilirsiniz.
3. Cilt bakımınızı ertelememek belki de en önemli adımlardandır. Çoğumuz henüz cilt sorunları yaşamadan nemlendirme gibi temel bir işlemi dahi erteleriz. Düzenli olarak cildinizin ihtiyacı olan bakımı yapmak sağlıklı bir cilt görünümü için önemlidir.

 


DİĞER BLOG YAZILARI