Evde Bakım Zamanı?

Evde Bakım Zamanı?

KADIN&ERKEK EVDE BAKIM ZAMANI

Bakımlı olmak tüm insanlar için önemlidir. Bu, aynı zamanda sağlıklı ve temiz olmak anlamlarına da gelir. Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) sebebiyle kapanan güzellik merkezlerine gitmeden, evde pekâlâ kişisel bakımımızı yapabiliriz.

 

İstenmeyen tüylerden kurtulmak

İstenmeyen tüylerden kurtulmak temel bakım kategorisinin içindedir. Genelde en zor çözüm bulunan kişisel bakım budur; zaman ister, para harcatır, uğraştırır… Ancak istenmeyen tüylerden kurtulmanın çeşitli pratik yolları da mevcuttur. Jilet kullanımı, ağda, tüy dökücü kremler, köpükler gibi birçok yöntem deneyebilirsiniz.
Yine de tüm bunlar geçici çözümlerdir. İstenmeyen tüylerin büyük bir kısmından, uzun süre kalıcı olarak kurtulmak mümkün. Bunun için lazer epilasyon ya da tüy azaltıcı krem ve sir ağdalar kullanmamız gerekir. Bioder Biocure Tüy Azaltıcı Kür, denemeniz için incelemenizi bekliyor.

Bioder Epiten Tüy Azaltıcı Sirli Ilık Ağda 250ml

Yüz tüyleri nasıl azaltılır?

Kadınlar için en önemli konu, yüzlerindeki istenmeyen tüylerdir. Bu tüylerden herkes kendi tercihine göre, yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerle kurtulabilir. Ancak bu tüylerin azaltılması ve tekrar çıkmalarının geciktirilmesi isteniyorsa Bioder Biocure Yüz İçin Tüy Azaltıcı Kür veya Bioder Biocure Face Tüy Azaltıcı Krem kullanılabilir.

Bioder Bitkisel Sirli Bant Ağda Yüz için

 

Tüy azaltıcı ağda kullanımında dikkat edilecekler

Tüyleri alırken aynı zamanda azaltmak için Bioder Epiten Tüy Azaltıcı Sirli Ilık Ağda kullanabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken birkaç adım var. Öncelikle ağda yapılacak bölgenin kuru ve temiz olması önemlidir. Bir diğer önemli nokta ise ağda ısıtıldığında fazla ısınmış olabilir ve cildinizi yakabilir. Bunun için dikkatli olunmalı, cildin küçük bir bölümünde deneme yapıldıktan sonra kullanıma geçilmeli. Dikkat edilmesi gereken bir durum da ısıtılırken ağda içerisine su kaçırılmamasıdır.Bant tercihinden vazgeçemeyenler için Bioder bitkisel tüy azaltıcı sirli ağda bandı normal, hassas ve kuru ciller için çeşitleri mevcut sizde cildinize uygun olanı seçerek daha iyi bir sonuç elde edersiniz.

Bioder Epiten Sirli Bant Ağda Vücut İçin 12adet (Normal Cilt) İkincisi Hediye 1+1

Jilet kullanımı ve dikkat edilmesi gerekenler

İstenmeyen tüylerin artmaması için genellikle jilet kullanımından kaçınılır. Ancak bazı durumlarda jilet tam bir kurtarıcı niteliğindedir. En önemli özelliği hızdan kazandırmasıdır. Ayrıca jilet, cilt problemi yaşadığı için herhangi bir tüy dökücü krem ya da ağda kullanamayan kadınların yardımcısıdır. Gillette Venus kadınlara özel geliştirdiği bıçak teknolojisiyle tam bir konfor sunar. Sizde beklentinize ve vücudunuza uygun Gilette Vunus jilet çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 
Jilet kullanırken, tüyleri almak istediğiniz cilt bölgesinin düz ya da kıvrımlı olup olmadığını önemli bir kıstas kabul ederek, buna uygun kullan-at jiletleri tercih edebilirsiniz. Tahriş olmuş cilt bölgelerinde kullanmaktan kaçınmalı, cildinize zarar vermeden dikkatlice kullanmalısınız. Bir de jilet kullanımı sonrasında mutlaka cildin yatıştırılması gerekiyor. Bunun için cilt tipinize uygun nemlendirici kullanabilirsiniz.

Gillette Venus Breeze Makine 2 Up

Tüy dökücü krem ve köpük nasıl kullanılmalı?

Jilet kullanımını tercih etmediğimizde, bunun alternatifi olarak tüy dökücülere yöneliriz. İki tip tüy dökücü vardır; biri krem diğeri ise köpüktür. Adını çokça duyduğumuz tüy dökücü kremler cilde direkt olarak sürülerek kullanılırken tüy dökücü köpükler ise sprey şeklinde cilde püskürtülerek kullanılır.
Erkekler için kullanılan tüy dökücü kremler, tamamen erkek kıl yapısına uygun üretildiğinden farklıdır. Bioder Erkekler İçin Tüy Dökücü Krem erkeklerin en çok tercih ettiği kremlerden.


Bioder Erkekler İçin Tüy Dökücü Krem 100 ml

Cımbız kullanımı, en iyi cımbızlar

Tüylerden kurtulmak için yukarıda bahsi geçmeyen bir yöntem daha var; cımbız kullanımı. Genellikle tek tük tüyleri ortadan kaldırmak için kullanılan cımbızlar, özellikle kadınların yüz bölgesinde sıkça kullandıkları aletlerdendir. Cımbız seçiminde elin kolay kavrayabileceği tiptekileri seçtiğinizden emin olmalısınız. Kaliteli cımbız arıyorsanız Fe markasını tercih edebilirsiniz.

Fe Klasik Cımbız

Tırnak bakım ürünlerinin kullanımı

Tırnaklarımız elimizin önemli bölümlerindendir. Temiz ve gösterişli tırnaklar her yerde insanların ilgisini çekebilir. Bunun için tırnak bakımını ihmal etmemek gerekir.
Doğru tırnak bakımı için, kullanacağımız ürünlerin öncelikle steril olmasına dikkat etmek gerekiyor. Tırnak makası sonrası törpü kullanmak, tırnak yapısının düzene girmesine yardımcı olur ve tırnağınıza istediğiniz şekli vermenizi sağlar. Unutmayın; törpüler kişiye özel kullanılmalı.

Fe Tırnak Makası El Tırnakları

Fe Ahşap Ayak Törpüsü

 Tırnak kesiminde bunlara dikkat

Tırnaklarımızı keserken çok fazla dipten kesmediğimize emin olmalıyız, bu durum canımızı acıtabilir ve tırnağımızı yamuk kestiğimizde düzeltme şansımızı sıfırlar. Uygun tırnak makası kullanımı da fazlasıyla önemlidir. Tırnak eti bakım kremi kullanarak tırnak etlerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. 

Burt's Bees Limon Yağı İçeren Tırnak Eti Bakım Kremi 15gr
Mavala Mava-Strong Tırnaklar İçin Güçlendirici Alt Taban


DİĞER BLOG YAZILARI