Güneş Koruyucu Kremler Sivilce Yapar mı?

Güneş Koruyucu Kremler Sivilce Yapar mı?

Güneş Koruyucu Kremler Sivilce Yapar mı?

Güneş koruyucu kremler sivilce yapar mı? Kısa vadeli olarak cildin kızarıklıktan, yanıklardan, kaşıntıdan ve kuruluktan korunmasını sağlayan güneş kremlerinin uzun vadeli etkileri de bulunur. Uzun vadede, cilt üzerinde güneş nedenli yaşlanma belirtilerini geciktirir, güneş lekelerinin önüne geçer ve cilt temelli ciddi hastalıklar oluşmasını engeller. Sunduğu tüm bu faydalar, güneş kremlerinin düzenli olarak kullanımının önemini ifade eder. Güneş kremleri hem yaz hem kış kullanılması gereken bir cilt bakım ürünü değerindedir. Sürekli olarak cilt ile temas edecek bu ürünün seçimi, dikkatle yürütülmesi gereken bir süreçtir. Yanlış güneş koruyucu krem seçimi, sivilce gibi sorunlara yol açabilir. Cilt üzerinde sivilceli görünüm ile karşılaşan bireylerin çoğu, güneş kremi kullanımlarını azaltır. Ancak bu durum, ciltlerinde daha ciddi sorunların görülmesine yol açar. Cilt üzerinde sivilcelenme yaratan güneş kremi, yanlış seçilmiş bir üründür. Cilt tipiniz ve özel ihtiyaçlarınızı karşılayacak güneş koruyucusuna ulaşmak aslında oldukça kolaydır.
  

Yağlı Ciltler İçin Hangi Güneş Kremi?

Yağlı ciltler, güneş kremi kullanımını aksatan bireylerin çoğunda görülen bir durumdur. Çoktan yağlı bir görünüme sahip olan ciltlerini güneş kremi ile daha parlak ve yağlı göstermek istemezler. Bir de yağlı görünümün üstüne, güneş kreminden dolayı sivilce oluşacağı korkusu vardır. Ancak yağlı cilde sahip bireylerin de güneş kremi kullanmaya ihtiyaçları vardır. Yağlı ciltlere sahip bireyler, bu cilt tipi için özel olarak hazırlanmış güneş kremleri kullanarak sivilce oluşumundan korunabilirler.

Güneş koruyucular kendi içerisinde iki gruba ayrılabilir. Bunlar: - Su bazlı güneş koruyucular - Krem formunda (yağ bazlı) güneş koruyuculardır.

Su bazlı güneş koruyucular, yağlı ciltler için ideal özellik gösteren içeriklere sahiptir. Hafif bir dokusu olan bu koruyucular, ciltte sivilcelenme sorunu oluşmasını engeller. Yağlı görünümün önüne geçen, matlaştırıcı etkisi bulunan güneş koruyucular da mevcuttur.
  

Akne Eğilimli Ciltler İçin Hangi Güneş Kremi?

Çoktan sivilce oluşum sorunları yaşayan bireyler için önerilen güneş kremleri de mevcuttur. Bu güneş kremleri, sivilce sorunlarını arttırmayacak özel içeriklere sahiptir. Cildi yatıştıran içeriklerinde, nemlendirici unsurlar da yer alır. Böylelikle sivilceli görünüm artmadığı gibi, güneş kremi kullanımı, bu görünümün azaltılmasına yardımcı olur.
  

Kuru Ciltler İçin Hangi Güneş Kremi?

Hassas ve kuru ciltlere sahip olan bireylerin, içeriğinde bol miktarda nemlendirici unsur bulunan güneş kremlerini tercih etmesi önerilir. Daha önce bahsettiğimiz yağ bazlı olarak adlandırılan veya krem formu olarak bilinen güneş koruyucular, kuru ciltler için ideal özellik gösterir. Kremsi yapısı sayesinde, koruma ve cilde nem kazandırma etkileri bulunur. Kısacası, cilt tipinizi belirlemek ve buna uygun özellik gösteren güneş koruyucular seçmek, sivilce gibi sorunlardan kaçınılması için yeterli olacaktır. Doğru güneş kremi seçimi hem cildinizin var olan problemlerine destek sağlayacak hem de güneşin zararlı ışınlarından korunmanıza yardımcı olacaktır.

 


Güneş Koruyucu Ürünler