Kuru Ellere Hangi Krem Gelir ?

Kuru Ellere Hangi Krem Gelir ?

Kuru Ellere Hangi Krem Gelir?

El üzerindeki cilt kuruluğu özellikle kış aylarında karşılaşılan sorunlardan birisidir. Soğuk havalarla birlikte yaygınlığı artan bir sorun olsa da yılın her zamanında görülebilen bir problemdir. Eller için gerekli bakımın sağlanmaması, cilt kuruluğunun en sık karşılaşılan sebebi niteliğindedir. Kurumuş ellerin bakımı için çeşitli kremler kullanılabilir. Özellikle cilt kuruluğu sorunu hedef alınarak oluşturulmuş formüllere sahip kremler tercih edilmelidir. Böylelikle kuruluk sorununun giderilmesi için ihtiyaç duyulan besleyici ve nemlendirici unsurlar, cilde sağlanmış olur.
  

Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Cilt üzerinde kaşıntıya, eldeki derinin dökülmesine, pullanmasına neden olabilen kuruluk, oldukça rahatsız edici bir sorundur. Daha önce de belirttiğimiz gibi, hava şartları ellerin kurumasına neden olan temel etken niteliğindedir. Özellikle kışın kar yağışı gibi hava koşullarının görüldüğü bölgelerde, cilt kuruluğu oranı artmaktadır. Havadaki nem seviyelerinin düşmesi, cildin de nem kaybetmesine neden olmaktadır. Bu durum da kendisini el üzerindeki kuruluk olarak yansıtmaktadır. Yanlış nemlendirici kullanımı, düzenli kullanılmaması veya hiç kullanılmaması, cilt kuruluğuna neden olan durumlardan bir diğeridir. Cilt tipinizle uyumlu özellikleri sunmayan bir nemlendiricinin tercih edilmesi, kuruluk sorununun devam etmesine neden olabilir.
  

Kuru Ellere Ne İyi Gelir?

Ellerdeki kuruluk için özel olarak hazırlanan kremlerin içerisinde nemlendirici unsurlar, besleyici maddeler, doğal yağlar, bitkisel özler ve vitaminler mevcuttur. Kuru ellere iyi gelen bu faktörlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

- Shea yağı - Avokado yağı - Portakal çiçeği özleri - Limon yağı - Tatlı badem yağı - Balmumu - C vitamini - Zeytinyağı - E vitamini - Lavanta yağı - Biberiye yağı - Okaliptüs yağı - Soya yağı - Ayçiçeği yağı - Nar özü - Kırmızı üzüm özü - Gliserin

  

Kuru Elleri Önlemek İçin Neler Yapılmalı?

- Doğru nemlendirici seçimi ve düzenli uygulamasının yanı sıra, başka faktörlere de özen göstererek bu sorunun tamamıyla çözülmesini sağlayabilirsiniz. - Deterjan benzeri temizlik malzemeleri ile temas edeceğiniz zaman koruyucu eldiven kullanın. - Soğuk havalarda dışarıya çıkarken ellerin sıcak tutulmasını sağlayacak eldivenler takın. - Günde en az 2 litre su tüketin. Vücudun su dengesini koruyarak ellerin ihtiyaç duyduğu neme ulaşmasını sağlayın. - Banyoda uzun süre boyunca çok sıcak su ile yıkanmaktan kaçının. - El sabunlarını, cilt tipinize uygun özellikleri sunacak şekilde seçin.

 


Diğer Tüm Bloglar