Tonikten Sonra Nemlendirici Kullanılır Mı?

Tonikten Sonra Nemlendirici Kullanılır Mı?

Tonikten Sonra Nemlendirici Kullanılır Mı?

Tonik , bakım ve güzellik rutinleriniz birçok aşamasında yer alabilecek çok fonksiyonlu bir üründür. Cildinizi temizleme özelliğinin temel olduğu bu üründe bakım deneyiminizi zenginleştirebileceğiniz seçenekleri de bulunur. Bu sayede sonrasında nemlendirici kullanabilirsiniz. Makyaj yapabilir, maske uygulayabilirsiniz

Tonik günde 2 kez kullanılabilir hafif ve etkili bir üründür. Besleyici ve yeniden yapılandırıcı etkileri de deneyimleyebileceğiniz seçenekleriyle cildinizde çok yönlü bir etki yakalayabilirsiniz. C vitamini, magnezyum, polipeptit, gül, portakal çiçeği gibi doğal ve besleyici özleri bir arada bulundurarak etki gösterir. Kuruluk hissettiğiniz anlarda nemlendirme amaçlı kullanabileceğiniz seçeneklere ek akne ve sivilce oluşumuna özel formüller ile cildinizin yağ dengesini koruyabilirsiniz. Cilt sağlığınızın ihtiyaçlarına özel bakım yapan ürünlerle dengeli bir cilde sahip olabilirsiniz.


Tonik Nedir Ne İşe Yarar?

Yüz toniği cilt temizliğinde sıklıkla kullanılan bir üründür. Nemlendirme, temizleme, rahatlatma ve koruma gibi birçok etkiyi bir arada sunabilen bir ürün olması sebebiyle yaygın bir kullanımı vardır. Hafif dokusu ile bilinen tonik, cildin makyaj sonrası temizlenmesinden hızlı ve etkili bir nemlendirme hissine dek birçok alanda tercih edilebilir. Son dönemde antiaging, gözenek sıkılaştırıcı, yaşlanma karşıtı ve nemlendirici tonikler de piyasada yerlerini almıştır.

Düzenli kullanımda tonikler;
▫ Cildi temizler
▫ Gözenekleri sıkılaştırır
▫ Makyaj temizliğinde kullanılır
▫ Cildi temizlerken nemlendirir
▫ Sivilce, akne ve siyah noktaya özel formülleriyle pürüzsüz bir cildi destekler
▫ Fazla yağın arındırılmasını destekler
▫ Kırışıklık karşıtı etkisiyle cildinizin genç görünmesine yardımcı olur.


Tonik Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Tonik, kullanım amacınıza göre seçilmesi gereken bir üründür. Nemlendirme, makyaj temizleme, anti aging, gözenek sıkılaştırıcı gibi farklı etkileri bulunan ürünlerden tercihinize göre rutininizi düzenleyebilirsiniz. Ferahlatıcı, canlandırıcı, antioksidan etkileriyle çok yönlü bir deneyim sunan ürünlerde önce cilt tipinizi ve sorunlarınızı bilerek alışveriş yapmak önemlidir.

Tüm cilt tipleri ve sorunlarına özel tonik çeşitlerini bulabileceğiniz gibi düzenli kullanımda etkilerini görebilirsiniz. Cildin dokusunu iyileştirirken temizleyen, ferahlatırken aynı zamanda nem dengesin koruyan tonikler herkesin bakım rutininde olması gereken kurtarıcı ürünlerdendir.

 


DİĞER BLOG YAZILARI