Vücut Çatlaklarına Hangi Krem İyi Gelir?

Vücut Çatlaklarına Hangi Krem İyi Gelir?

Vücut Çatlaklarına Hangi Krem İyi Gelir?

Vücut çatlakları hayatımızın her döneminde birçok sebepten olabilir. Hormonal ve kilo değişiminin hızlı olduğu süreçlerde çatlak kremi kullanmak cildinizin bu süreçte zarar görmesini engeller. Çatlak önleme kremi, içeriğinde bulunan bitkisel ve doğal formüller sayesinde cilt bariyerinizi güçlendirir. Kilo alma ve vermenin yoğun olduğu zamanlarda düzenli olarak çatlak önleyici krem kullanarak cildinizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.


Çatlak Neden Oluşur?

Deride oluşan çatlaklar birçok kişinin mustarip olduğu problemlerdendir. Birçok sebep çatlak oluşumunu tetikleyebilir. Derinin bağ dokusundaki zayıflama ve gerilimden oluşup kadın erkek fark etmeksizin her yaş ve cinsiyette görülebilir.
- Hormon dengesizliği / düzensizliği
- Ergenlik
- Hızlı kilo verme
- Çeşitli bağ doku hastalıkları
- Genetik gibi birçok sebep çatlak oluşumunda etkilidir.
Beyaz ve mor – kırmızı renkli iki tip çatlak vardır. Beyaz olanlar daha masum iken vücudunuzda mor, pembe, kırmızı tonlarında çatlak görüyorsanız doktorunuza danışmanızda fayda var. Hızlı kilo alıp verme sonucu da oluşabilen çatlaklar oluştuktan sonra maalesef tamamen düzelmez. Çatlak görünümünü azalmaya yardımcı , çatlak önleme ürünleriyle bu soruna hassas olacağınız dönemlerde önlem ve destek alabilirsiniz.

Çatlak önleyici krem ve jeller bariyer etkisi gören özel yapısı sayesinde çatlaklardan önce önlem almanıza yardımcı olur. Avokado, gül, balmumu, Hindistan cevizi ve kakao yağı gibi bitkisel ürünlerin bir arada olduğu kremlerle cildinizin beslenmesine destek olabilirsiniz. Hormonal değişimler ve kilo alıp verme cildinizde yapısal değişimlere sebep olabilir. Cilt sağlığınızın korunmasını destekleyerek bir nebzede olsa çatlak görünümünün önüne geçebilirsiniz.


Çatlak Görünümü Azalır Mı?

Oluşmuş çatlaklar tamamen eski hallerine maalesef dönemez. Cildin alt tabakalarındaki gerilim ve bozulmalardan kaynaklanması sebebiyle ancak çatlak görünümünde azalma olabilir. Karın, basen, kalça, göğüs, diz arkası, bel gibi birçok bölgede sizi rahatsız eden çatlaklarınız varsa çatlak görünümü azaltan kremler ile destek olabilirsiniz.

Çatlakların görünümünü azaltan kremler içeriğindeki besleyici ve yeniden yapılandırıcı ürünler sayesinde cildinizi destekler. Daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme destek olması sayesinde değişimi hissedebilirsiniz. Çatlak bakım ürünleri düzenli kullanım ve uzun sürede etkilerini gösteren ürünlerdir. Satın aldığınız krem ve jellerin tamamını düzenli olarak cildinize masaj yapıp uyguladığınızda zaman içerisinde değişim yaşayabilirsiniz. Bakım ve güzellik söz konusu olduğundan doğayı cildinizle buluşturan profesyonel markalar sayesinde, dilediğiniz her yerde ihtiyacınız olan bakım deneyimini cildinize sunabilirsiniz.

 


Diğer Blog Yazıları