Kolonya Kaç Derece Olmalı?

Kolonya Kaç Derece Olmalı?

Kolonya Kaç Derece Olmalı?

Kolonya derecesi içeriğindeki alkol oranını temsil eder. Kolonyayı kullanım amacınıza göre farklı derecelerde ürünler tercih edebilirsiniz. Temizlik ve hijyen adına kullanacağınız ürünlerde en az 80 derece kolonya olması önemlidir. Koku sürmek ya da ikram amaçlı kolonyalarınızda 50 dereceden itibaren tercihiniz kullanılabilir.

Tütün, lavanta, limon, narenciye, kiraz, Japon gülü gibi özgün kokuların piyasada yer alması ile cildinize uygulamak için kolonya tercih edebilirsiniz. Hafif dokusu sayesinde cildinize yumuşakça sinerek etkisini gösterir.

Hem serinletici hem de dinginleştirici kokuları ile bilinen kolonyalar tarihimizin kültür öğesi haline gelmiştir. Yanınızda taşıyabileceğiniz cep boy kolonyalar ile dilediğiniz yerde sevdiğiniz kokuları hem hijyen hem de kozmetik amaçlı kullanabilirsiniz. Eyüp Sabri Tuncer Japon Çiçeği Sprey Kolonya çantanızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz boyutu ile sevdiğiniz özgün kokuları her daim yanınızda bulundurabilirsiniz. Beraberinde limon, amber, okyanus, beyaz çay, hatıralar sprey kolonya gibi seçenekler ile aradığınız kokuyu kolayca bulabilirsiniz.

 

Kolonyanın Alkol Oranı Ne İfade Ediyor?

Kolonyanın alkol oranı halk arasında kolonyanın derecesi olarak da bilinir. Bu kolonyanın içeriğindeki alkol oranıdır. Toplam sıvıdaki oranın yüksek olması daha fazla alkol içerdiğini gösterir. 80 derece ve üzeri kolonyaları dezenfeksiyon için ev şartlarında kullanabilirsiniz. Su ve sabuna rahatça erişemeyeceğiniz durumlarda antiseptik olarak kolonyanızı kullanabilirsiniz.

Evinizde misafirlerinize ikram etmek için kolonya bulundurmak Türk gelenekleri arasında oldukça bilinen bir örnektir. Selin Limon Kolonyası 5000 mililitrelik şişeleri ile her evde bulunması gereken ürünlerden bir tanesidir. Bayramlarda ve özel günlerde olmazsa olmaz olan bu ürünler adeta kokuları ile bizi eskilere götürür. Tütün, limon ve narenciye kokuları ile özlediğiniz bayram günlerine uzanabilirsiniz.

Kolonyanın alkol oranı toplam sıvı içeriğine alkol içeriğinin oranlanmış halidir. Bu oranın yükselmesi alkolün arttığına işaret eder. Kolonya içerisindeki alkol içilebilir değildir. Çocukların erişebileceği yerlerden uzak tutmak bu sebeple oldukça kıymetlidir. Cep boy, büyük boy ya da cam şişede bulabileceğiniz kolonya çeşitleri ile özel günlerden iş hayatına dek temiz ve mis kokulu bir hissi yanınızda barındırabilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar