Yağlı Saçlar Nasıl Şampuan Kullanmalı?

Yağlı Saçlar Nasıl Şampuan Kullanmalı?


Yağlı Saçlar Nasıl Şampuan Kullanmalı?

Yağlı saçlar için özel şampuanlar kullanmak sağlıklı bir saç derisi ve saçlara sahip olmak için önemlidir. Yağ üretimini dengeleyen şampuanlar saç derinizde rahatlama sunarak yağlanmanın yavaşlamasına yardım eder. Düzenli kullanımda saç derinizin sağlıklı yağ üretimine kavuşmasını sağlayarak görünümünüzü de dengeler.

Sebum emici etki gösteren şampuanlar, saç derinizde ve saçlarınızda biriken fazla yağı emerek kökten uca temizlik yapar. Bu sayede duş sonrası saçlarınızın ferahlamış bir hisse kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Sebum yani cilt yağı salgılanmasını azaltan içeriklerin de yardımıyla uzun vadede saç derinizin fazla yağ üretimini engeller. Fazla yağa bağlı dökülmenin de azalmasına yardımcı olan içerikleri saçlarınızın kalınlaşıp güçlenmesini destekler.

Gün içerisinde tekrar eden yağlı görünüm sorunu yağlı saçlar için özel şampuan kullanmaya başladıktan bir süre daha devam edebilir. Şampuanın etkisini göstermesini desteklemek için gün içerisinde kuru şampuan ile de fazla yağlı görünümü engelleyebilirsiniz. Isırgan otu, niasinamid, hidrosollü şampuanlar ile saçlarınızın güzelliğini vurgulayabilirsiniz.

Bitkisel özler ile zenginleştirilen formüller profesyonel markaların güvencesiyle saçlarınıza etkili bir bakım yapar. Bioxcin, Klorane, Organicum, Dermoskin, Ducray, Vichy, Phyto gibi yılların deneyimi ile şekillenmiş markalarla saç derinizi ve saç sağlığınızı koruyabilirsiniz. Yağlı saçlara özel etkili bir bakım sunan şampuanlarla kendinize bir güzellik yapın!


Yağlı Saçlar Neden Olur?

Saçlarda ve saç derisinde oluşan yağlanma birçok sebepten kaynaklanabilir. Saç derisindeki yağ saçlarınıza da yansır ve yağlı bir görünüme sebep olur. Temelde fizyolojik bir durum olan saç derisindeki yağlanma bazen artarak rahatsız edici bir hisse sebep olabilir.

•Beslenme alışkanlıkları
•Sık olarak saçlara dokunmak, oynamak
•Stres
•Çok sıcak suyla yıkanmak
•Genetik
•Ergenlik
•Hormonal değişimler
•Yanlış şampuan ve bakım ürünleri kullanmak saçlarınızın yağlanmasını etkileyen sebeplere örnek verilebilir.

Saçlarınızın yağ dengesini korumak saç sağlığı için önemlidir. Daha ağır görünen saçları şekillendirmek zorlaşır ve kirli bir görünüme sebep olur. Saçlarınızın yağ dengesini korumak için yağlı saçlar için şampuan , krem, kuru şampuan ve sprey kullanabilirsiniz.

 


DİĞER BLOG YAZILARI