Aşırı Kuru Cilde Ne İyi Gelir?

Aşırı Kuru Cilde Ne İyi Gelir?

Aşırı Kuru Cilde Ne İyi Gelir?

Aşırı kuru ciltler için doğru şekilde nemlendirmek önemlidir. Vücudunuzu içerden beslemek de bu aşamada önem taşır. Bol su içmek ve cildinizi düzenli olarak besleyici ve onarıcı kremler ile nemlendirmek aşırı kuruluğun yatıştırılmasına destek olur. Bitkisel doğal yağlar içeren kremler, gündüz kremleri, yağlı his bırakmayan nemlendiriciler ile düzenli olarak cildinizi nemlendirerek aşırı kuruluk hissinin önüne geçebilirsiniz.


Cilt Kuruluğuna Hangi Krem İyi Gelir?


Cilt kuruluğuna özel olarak üretilmiş kremler ile cildinizin yatışmasına destek olabilirsiniz.

• Bitkisel içerikli nemlendiriciler
• Bitkisel yağlar içeren besleyici kremler
• Hyaluronik asit içeren nemlendiriciler (Hyaluronik asit suyun tutulmasını destekleyerek nemli bir cilde yardımcı olur)
• Güneş korumalı besleyici gündüz kremleri cilt kuruluğu ile baş etmekte yardımcı olacak ürünlerdendir.

Bunlara ek olarak bakım rutininizde nemlendirici özelliği olan ürünler tercih etmek de cildinizin nem dengesine destek olur. Bitkisel yağlar ile desteklenmiş kremler bu anlamda cildinizin beslenmesine ve nem dengesinin korunmasına yardım eder. Kuruluğa bağlı gelişen hassasiyet problemlerinizi yatıştıracak tonik ve maskeler ile kuruluk gibi beraberinde gelişen sorunlarla baş edebilirsiniz.
Güneş koruması sağlamak, toz kir ve zararlı kimyasalları cilde uygulamamak ve bol su tüketmek cildinizin nem dengesini korumak için yardımcı olacaktır. Yumuşak ve nemli bir cilde sahip olmak için cildinizi düzenli olarak doğru türde ürünler ile nemlendirmeyi unutmayın.


Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Cilt kuruluğu birçok sebepten kaynaklanabilir. Birkaç örnek ile kuruluğu beraber ele alabiliriz.

1. Hava değişiklikleri (Kış ayları kuruluğun en yoğun olduğu dönemlerdendir)
2. Nemin az olduğu ortamlarda bulunma ( Oda ısıtıcılar, iş yerleri ve kapalı mekânlar)
3. Çok yüksek sıcaklıkta su ile yıkanmak, temizlenmek
4. Yeterli su içmemek ( Gün içerisinde içtiğimiz çay, kahve, meyve suyu vb. içecekler günlük su ihtiyacımızı kapatmaz)
5. Cilde zararlı sabun ve temizleyici ürünler kullanmak
6. Hormonal değişimler gibi birçok farklı sebep cildinizin kurumasına sebep olabilir.

Cilt kuruluğu beraberinde kaşınma, kızarıklık, çatlama, hassalaşma ve soyulma gibi problemler yaratabilir. Ani değişim gösteren cilt şikâyetlerinizde ve tekrar eden problemlerde dermatoloji uzmanına danışmak gerekmektedir. Tüm bunlar dışında kozmetik ve güzellik bakımından şikâyetçi olduğunuz kuruluk sorunu için özelleşmiş kremler mevcuttur. Bitkisel yağlar, besleyici peptit ve aminoasit içeren formüller sayesinde cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz. Cildinizi içerden ve dışarıdan besleyerek doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

 


DİĞER BLOG YAZILARI