Atopi Cilt Nedir?

Atopi Cilt Nedir?

Atopi Cilt Nedir?

Özellikle kış aylarında çok fazla soğuğa maruz kalan ciltlerde görülen bir cilt sorunu diyebiliriz. Cildin koruyucu bariyer özelliğini yavaş yavaş yitirmesi sonucu meydana gelir. Birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Atopi cilt için erkenden önlem almak, hem cilt sağlığımızı koruyacak hem de rahat bir cilt ile yaşamımızı sürdürmemize yardımcı olacaktır.

Sıklığı giderek artan ve süresi belli olmayan bu cilt sorununun temelde iki nedeni vardır.

  • -Beslenme düzeninin bozuk olması sebebi ortaya çıkabilir.
  • -Cildin kurumaya meyilli olması ve sık sık kurumasından kaynaklanabilir . Bazı durumlarda da çevresel koşullarında atopi cildin ortaya çıkmasına etkendir.

 

 

Atopi Cilt Neden Olur?

Anti aging serumların kullanım zamanı, cildimizdeki sorunlara göre değişiklik gösterebilir. Ancak cilt serumların kullanımında herhangi bir yaş sınırı yoktur. Uzmanların ve anti aging serum üreticilerinin genel önerisi ise 20’li yaşların sonunda başlanması yönündedir. Bu konuda bir uzman desteği almak daha doğru olabilir. Ergenlik döneminden itibaren kurumaya, sivilce çıkarmaya ve çatlamaya başlayan ciltler bakıma ihtiyaç duyabilir. Bu noktada içerden düzenli beslenerek korumaya çalıştığımız cildimize, serumlar ile takviye yaparak doğal görünüm kazandırmaya yardımcı olabiliriz. Erken yaşlanmanın da önüne geçmemiz konusunda destekleyici olan anti aging serumlar, daha sıkı ve bakımlı bir cilt görünümü için de yardımcı olabilir.

 

Atopi Cilt Belirtileri

En önemli belirtileri arasında cilt kuruluğunu görebiliriz. Özellikle soğuğa maruz kalan cilt hızlı bir şekilde kuruyarak kendini belli eder. Bunun için cildimizi sık sık nemlendirmek yararlı olacaktır. Kuruluğun akabinde de ciltte kaşıntı sorunları baş gösterebilir. Sürekli cildi kaşıma istediği atopi cildin bir diğer belirtisi olabilir. Cildi kaşımak ise büyük yaraların ortaya çıkmasına sebep olarak egzamaya yol açabilir.

 

 

Atopi Cilt Bulaşıcı Mıdır?

Atopi cilt probleminizi herhangi birine bulaştırma ihtimaliniz yoktur. Dokunarak, hava yolu veya farklı bir yol ile kimseye bulaştıramazsınız. Her ne kadar bulaşıcı riski olmasa da hızlıca önlem alarak bu cilt probleminden de bir an önce kurtulmanızda yarar bulunmaktadır.

 


Diğer tüm bloglar