Omega 3 Ne İşe Yarıyor?

Omega 3 Ne İşe Yarıyor?

Omega 3 Ne İşe Yarıyor?

Çocukların gelişiminde, yaşlılıkta eklem ve kemik sağlığında, gelişme döneminde boy uzaması ve beslenmeyle sıklıkla ilişkilendirilen Omega 3 son dönemde hayatımızda yer etmiş ürünlerden biridir.
Sağlığın korunmasında ve vücudun normal fonksiyonlarını sürdürmekte büyük önem taşıyan yağlardan bir tanesi olmasıyla bilinmektedir.

• Beyin ve zekâ gelişimi
• Kalp damar hastalıkları
• Eklem ve kemik sağlığı
• Konsantrasyon ve ruh hali
• Sağlıklı saç ve tırnaklar
• Normal metabolizma ve vücut kitle indeksi
• Görme sağlığı gibi birçok konu ile ilişkilendirilmiştir.

Vücutta üretimi olmayıp depolanamaması sebebiyle her gün düzenli olarak alınması önemlidir. Günlük olarak tükettiğimiz gıdalarda bulunmasına ek özel durumlarda dışarıdan takviyesi gerekebilmektedir. Balık yağı ve multivitamin gibi destekleyici gıdalarda sıklıkla yer eden Omega 3 her yaşta sağlık için önemlidir.

Çeşitli enzimlerin çalışmasında, yapısal moleküllerin ve sistemlerdeki elemanların sentezinde önem taşıyan Omega 3 düzenli kullanımda bağışıklık sisteminizi destekler. Sağlığın önemini daha iyi kavradığımız bu günlerde aile boyu kullanabileceğiniz bir üründür. Çocuklar için meyve tadında balık yağı içerisinde bulabileceğiniz formu tüketim açısından yardımcıdır. Her yaşa uygun Omega 3 desteğiyle sağlığınızın korunması, sistemlerinizin düzenli çalışması ve bağışıklığınızın desteklenmesi için adım atabilirsiniz. Beslenmenizi destekleyen ürünlerle vücudunuza iyi bakmak sizin elinizde!


Omega 3 Neden Önemlidir?

Omega 3 vücudumuzda üretilemeyen ve depolanamayan fakat vücudumuzun sağlıklı çalışabilmesi için elzem bir moleküldür. Temelde doymuş yağ asitlerinden biri olan bu madde bebeklikten yaşlılığa dek vücuda düzenli olarak alınmalıdır. Bu sayede kardiyovasküler, psikolojik, bağışıklık ve sistemik birçok etkisi ile sağlığınızın desteklenmesine yardımcı olur.

Yapılan klinik ve deneysel çalışmaların ışığında Omega 3 eksikliği vücudumuzda birçok sorunu beraberinde getirir. Eklem ağrıları, saç dökülmesi, kalp damar rahatsızlıkları, konsantrasyon bozuklukları gibi farklı sistemleri kapsayan sonuçları bir arada görebilirsiniz. Tek başlarına Omega 3 eksikliğine işaret etmeyen bu durumlar ciddiye alınmalı ve uzman doktorlarca incelenmelidir. Sağlıklı vücudunuzun desteklenmesi ve korunmasında tercih edeceğiniz Omega 3 ile sağlam fonksiyonların sürdürülmesini destekleyebilirsiniz.

 


DİĞER BLOG YAZILARI