Bebek Cilt Sağlığı

Bebek Cilt Sağlığı

BEBEĞİNİZİN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ !

Bebekler doğumdan itibaren ciltleri çok hassas olduğu için neme ihtiyaç duyarlar. Aksi taktirde vücutları kurur, döküntüler başlar. Beraberinde kızarıklık, tahriş ve deri hastalıklarına kadar ilerleyebilir.
Peki bütün bunların önlemini almak için nelere dikkat etmeliyiz?
 
Bebekleri öpmekten kaçının. Sadece koklayın!
 
Erkekler sakallı iken kesinlikle ciltlerine temas etmemelidir. (Aksi taktirde yanaklarında kabarmalar kaşıntı ve tahriş oluşabilir.)
 
Kozmetik ürünlerden kaçının (alerjen reaksiyon gelişebilir). Dermokozmetik ve organik ürünler tercih edin.
 
Kıyafet seçiminde sentetik, polyester ve yün içerikli ürünlerden kaçının. Sürtünme ile tahrişi artırır. Pamuklu koton olan ürünleri tercih edin.
 
Böylece bebeğinizin atopiye yatkınlığı varsa bile doğru bakımlarla önlemek mümkün olacaktır.
 
Bebeğinizin cilt sağlığını korumak amacıyla Mustela Hydra Bebe Yüz Kremi içeriğindeki özel bileşenlerden oluşan krem cildi besler. Cilt bariyerini güçlendirerek tahrişi azaltır ve kızarıklığın önüne geçerek oluşacak çevresel hasara karşı korur.
 
Tek yapmanız gereken her gün bebeğinizin cildini yumuşak bir süt ile silin, ardından yüzüne masaj yaparak uygulayın. Hydra Bebe yüz kremi bebeğinizin yüzündeki gerginlik hissini ortadan kaldırır deri döküntülerini önler. Bu bakım kremini doğumdan itibaren 10/12 yaş aralığına kadar dört mevsim boyunca güvenle kullanabilirsiniz.
 
Bebeğinizin herhangi bir cilt problemi yoksa tercih etmeniz gereken bakım ürünü Mustela Hydra  Bebe Vücut Losyonu: Düzenli olarak nemlendirmek onun cilt bariyerini güçlendirecektir. Böylece daha esnek ve sağlıklı bir deriye sahip olacaktır.
Zengin içeriğiyle cildi korur, uzun süren nemlendirme sayesinde olumsuz cilt sorunlarının önüne geçer. Süt formunda olan losyon akışkan yapısıyla kolayca cilt tarafından emilir. İçeriğindeki Lavanta özleri sayesinde Bebeğinizin vucudundaki stres azalır, rahat uyumasını sağlar.
Kullanımı : Her gün tüm Vücuda masaj yaparak uygulayın. Masaj bebeğinizin gelişimi için önemlidir.
 
Ürünleri inceleyebileceğiniz ve uzmanına soru sorabileceğiniz linkler
:

Mustela Hydra Bebe Vücut Losyonu 300mlMustela Hydra Bebe Yüz Kremi 40ml Facial Cream

Mustela Gentle Yenidoğan Şampuanı Saç-Vücut 500mlTüm Mustela ürünlerine göz atmak ve uzmanımıza soru sormak isterseniz: Mustela
 

 


Diğer blog Yazıları