Bebek Şampuanı Kaç Yaşına Kadar Kullanılır?

Bebek şampuanı çocukların gözünü yakmadan saç ve vücut temizliğini sağlamak için tercih edilebilir. Yeni doğan döneminden ergenliğe dek tercih edebilirsiniz. Ergenlik öncesi dönemde çocuğunuzun cildinde ve saçında hormonların artmasına bağlı değişimler olabilir. Bu süreçte yetişkin tip şampuanlar kullanabilirsiniz. Fakat çocuğunuzun saç ve saç derisi sağlığında herhangi bir sorun yoksa kullanmaya devam edebilirsiniz. Yetişkinlerin dahi kimi zaman bebek şampuanı tercih etmesi olabilir.

 

Bebek Şampuanından Normal Şampuana Kaç Yaşında Geçilir?

Bebek şampuanından normal şampuana geçiş süreci çocuğunuzun saç ve deri sağlığı ile bağlantılı olarak karar verilebilir. Bu süreçte doktorunuzdan da fikir alabilirsiniz. Fakat çocuğunuz banyo esnasında gözünü açmama ve uyum sağlama noktasına geldiğinde dilediğiniz şampuanı tercih edebilirsiniz.

Mustela Yeni doğan Saç ve Vücut Şampuanı çocukların yeni doğan döneminden itibaren kullanabilecekleri seçeneklerden bir tanesidir. Cilt ve vücut kullanımına uygun yapısı sayesinde bebeğinizi rahatça yıkayabilirsiniz. Çocukların bebeklik dönemindeki duşlarında nazik hareketler ile temizlemek önemlidir. Aksi takdirde çocuğunuzun eklemlerinde ya da kafatasında deformasyonlara sebep olabilirsiniz. Keseleme veya lifleme bebeğinizin ihtiyacı olan bir yöntem değildir. Yumuşak bezler ya da bebek süngerleri kullanabilirsiniz. Bebek şampuanından yetişkin şampuanına geçiş sürecinde çocuğunuzun banyoda çok huzursuz olmasını engellemek için küçük miktarlarda kullanarak deneyebilirsiniz.

 

Bebek Şampuanı Ne Zaman Bırakılır?

Bebek şampuanı çocuğunuzun sizinle rahatça iletişim kurabildiği ve kendini ifade edebildiği bir dönemde bırakılabilir. Aksi takdirde çocuğunuz şampuandan rahatsız olsa da size ifade edemeyecektir. 4 – 5 yaşlarından itibaren çocuğunuza banyo esnasında söyleyerek yetişkin tip şampuanları deneyebilirsiniz. Çocuğunuzla beraber uyum göstermesi sürecin rahat yönetilmesi adına önemlidir.

Bebek şampuanı kullanmaya devam ettiğiniz dönemde Biobaby Saç ve Vücut Şampuanı çocuğunuzun daha rahat uyum göstereceği ürünlerden bir tanesidir. Göz yakmayan ve hassas ciltlere uygun yapısıyla bebeğinizin daha rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Bebek ve çocuklar için uygun ABCderm gentle shampoo saç şampuanı çocuğunuz sizinle aktif iletişim kurabileceği dönemlere dek kullanılabilecek ürünlerdendir. Çocuğunuz için rahat sizin için kolay bir deneyim adına tercih edebilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar