Bitkisel Saç Boyaları

Bitkisel Saç Boyaları

SAÇ BOYALARINDA BİTKİSEL FORMÜLLER

Beyazlarımızı kapatarak doğal renk tonlarını saçlarımızda yakalayabilmek adına çeşitli saç boyaları kullanırız. Bazen de sadece değişiklik isteriz ve farklı renkler yakalamak için boyaya başvururuz. Böyle bir istek karşısında, saç boyası çeşitleri önümüzde birçok seçenek yaratır. Uzmanların önerdiği bitkisel saç boyaları ise günümüzde revaçta.Neden bitkisel saç boyası?

Her gün çeşitli kimyasallara maruz kalıyoruz. Saç boyaları da genelde kimyasal içeriyor. Ancak bunlara alternatif olarak kimyasal içermeyen bitkisel saç boyaları da mevcut. Uzmanlar bu yüzden bitkisel formüllü organik boyaları öneriyor.
Eğer hassas bir teniniz varsa, aşırı yıpranan ve kimyasal reaksiyon gösteren saçlarınız varsa, hamilelik dönemindeyseniz doğallığından emin olduğunuz ve amonyak içermeyen bitkisel saç boyalarını tercih edin. Bunun için öncelikle doktorunuza da danışmayı unutmayın.


 

Evde saç boyamak

Birçok kadın, evde saç bakımını kendi başına yapabiliyor. Saçları boyamak da bu bakımın bir parçası elbette. Evde saç boyamak zor gibi görünse de, belirli kurallar dahilinde uygulanabiliyor. Kuaför masrafından kurtaran bu durum, bitkisel saç boyaları kullanmak için iyi bir fırsat.

Color&Soin 8V Venedik Sarısı Kit

Zararsız/bitkisel/doğal saç boyaları

Aşırı kimyasala maruz kalan saçlarımızda yıpranmalar görülür. Bu yıpranmaların uzun vadede onarımı çok zor olabilir. İşte bu yüzden doğal, bitkisel formüllü saç boyaları, içeriğinde amonyak ve benzeri zararlı maddeler içermediğinden yıpranmayı azaltır. Zamanla saçlarımız kendine gelmeye ve tekrar nefes almaya başlar.En iyi saç boyası markaları

Güzel bir bakımı hak eden saçlarımız için en iyi seçenek, zararsız ve doğal saç boyalarıdır. Bitkisel saç boyalarından bu kadar bahsetmişken, birbirinden doğal en iyi bitkisel saç boyalarını tavsiye etmeden olmaz. Herbatint, Phyto, Color&Soin gibi markaların boyaları amonyak içermeyen formüle sahipler. Bu yüzden hassas saç derinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Herbatint 10N Blond Platine Platin Sarı Saç Boyası
 

Color&Soin 4M Koyu Magohany Kit

Phytocolor kahve tonlar ve sarı tonlar

En iyi ve doğal saç boyası markalarından olan Phyto, kahve tonlar ve sarı tonlar olmak üzere iki kategoriye sahip. Açık kahve, koyu kahve, çikolata kahve, kestane kahve renk tonlarını arıyorsanız mutlaka Phytocolor kahve tonlar serisine göz atmanız gerekli.
Phytocolor sarı tonlar seçeneklerinde ise koyu sarı, koyu sarı bakır, akaju bakır, açık sarı, dore sarı, kızıl sarı, çok açık sarı renk tonları bulunuyor.

 

Phyto Phytocolor 6.77 Light Brown Cappuccıno(Cappuccıno Kahve) Bitkisel Saç Boyası

Hamilelikte saç boyası seçimi nasıl olmalı?

Hamilelik, kişinin kendisini en çok koruması gereken dönemdir. Bu dönemde kimyasal içerikli ürünlerden kaçınmak gerekir. Hamilelik dönemlerindeki kadınlar ya saçlarını boyatmaz ve diplerinin çıkmasına aldırmazlar ya da doğal, bitkisel saç boyalarını tercih ederler. Amonyak, paraben ve benzeri kimyasalları içermeyen ve tamamen doğal saç boyalarını kullanmak bu dönemde önemli. Kesinlikle kimyasal saç boyaları kullanmamak gerekiyor.

Herbatint 1N Noir Siyah Saç Boyası

Boyalı saçlara uygun şampuanlar

Şampuan seçerken saçlarımızın özel ihtiyaçlarını bilmek önemlidir. Örneğin kepekli bir saç için kepek önleyici şampuanlar tercih edilirken, boyalı saçlar için bu saçlara özel şampuanlar tercih edilmeli. Çünkü boyalı saçlar çabuk yıprandığından etkili bir şekilde onarılmaları şart. Bu tip saçlar için birçok şampuan bulunuyor. Organicum Boyalı/Yıpranmış Saçlara Organik Hidrosollü Onarıcı Şampuan doğal yapısı ve kimyasal hiçbir maddeyi içermemesi sebebiyle mükemmel bir seçenek olabilir.

Phyto Phytomillesime Boyalı ve İşlem Görmüş Saçlar için Renk Canlandırıcı Şampuan 200ml

Boyalı saçların ihtiyacı saç kremi

Boyalı saçlara özel şampuan kullanmak her ne kadar önemliyse, saç kremi seçimi de çok önemli. Boyalı saçlara özel formüle edilmiş saç kremleri, yumuşaklık ve canlılık için önemli bir faktör. Phyto markasının birbirinden özel kremlerini deneyerek boyalı saçlarınızın ışıltısını arttırabilirsiniz.

Phyto Phytomillesime Boyalı ve İşlem Görmüş Saçlar için Konsantre Güzellik Bakımı 150ml

Erkekler için saç boyası

Sadece kadınlar değil, erkekler de saç bakımı konusunda başarılılar. Erkeklere özel geliştirilen Just For Men markasını mutlaka denemelisiniz.

Just For Men Saç Boyası Açık Kahverengi 27,5ml


DİĞER BLOG YAZILARI