Deodorant Mı Roll On Mu ?

Deodorant Mı Roll On Mu ?

Deodorant mı Roll On mu?

Deodrant mı roll on mu? Hangisini tercih etmek ne gibi değişiklikler sağlıyor. Yazımızda sizler için detaylı olarak inceledik. Güzel koku, vücut kokuları bakım ürünlerinde aranan temel özellik olsa da bununla sınırlı değildir. Kullanım pratikliği, uygulama sıklığı ve uygulama şekli gibi detaylar da kişisel tercihlere uygun özellik göstermelidir. Vücut kokuları sağlayan bakım ürünlerinin gündelik olarak kullanılması ve zahmetsiz bir şekilde rutinin parçası haline getirilmesi, bu özelliklerine bağlıdır. Genellikle merak edilen konulardan birisi, deodorantı mı roll onu mu tercih etmek gerektiğidir. Hangisinin sizin için ideal özellik gösterdiğine karar vermeden önce her bir ürün çeşidinin kendine has özelliklerine değinmek gerekir.
  

Deodorant Özellikleri Nelerdir?

Güneş koruyucular uygulanmadan zararlı ışınların altında kalmak, cilt üzerinde kısa vadeli ve uzun vadeli yıpratıcı etkilere sahiptir.

- Deodorant, belirli süreler içerisinde etkisini gösterebilir. Gün içerisinde tazelenmesi gerekebilir. - Deodorant var olan kokuları yok etmez. Bunun yerine hoş kokusu ile gizlenmesini sağlar. - İz bırakmayan özelliklere sahip deodorantların hem temiz cilde hem de kıyafetlere sıkılması mümkündür.

  

Roll On Özellikleri Nedir?

- Roll on, gün boyu etkisi devam edebilen bir yapıya sahiptir. Genellikle, gün içerisinde tazelenmesine gerek kalmaz. - Roll on bakım ürünlerinin büyük bir çoğunluğu, terlemeyi engelleyen formüllere sahiptir. - Direkt olarak cilt yüzeyine sürülerek uygulanır. Ter bezi çıkışlarının kapattığı da unutulmamalıdır. Ter bezlerini kapatmayan deodorantlar da bulunmaktadır.

  

Deodorant ve Roll On Nasıl Kullanılır?

Deodorant, cilt yüzeyinden on ila on beş santimetre uzaklıktan sıkılması gerekir. Daha yakın mesafeden cilde sıkılması, istenmeyen sonuçlara yol açabilir. On beş santimetrelik uzaklık mesafesi hem deodorantın daha geniş bir alana etki etmesini sağlar hem de cilt üzerinde yıpratıcı etkiler oluşturmasının önüne geçer. Roll On, koltuk altına direkt olarak sürülerek uygulanır. Kaygan bir yapıya sahip olan bu bakım ürünleri, cilt yüzeyine kolayca etki eder. İki bakım ürününün uygulanması sırasında da koltuk altının temiz ve kuru olmasına özen gösterilmesi önerilir.
   
Deodorant Mı Daha İyi Roll On Mu?
Deodorant ve roll onun kendine özel faydaları bulunur. Bu nedenle birinin diğerinden daha iyi olduğu söylenemez. Duştan çıktıktan sonra roll on sürülerek gün içerisinde deodorant ile koku tazelenebilir. Bu ayrıntılar, kişisel tercihlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
   
Deodorant ve Roll On Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
İki bakım ürününün seçimi sırasında da özen gösterilmesi gereken bir konu, cilt tipinize uygun özellik göstermesidir. Hassas cilt tipine sahip birisinin normal ciltlere uygun olacak şekilde tasarlanmış bir roll on kullanması, tahriş olmasına neden olabilir. Cilt tipinizi belirlemek ve vücut kokularını buna uygun olarak seçmek gerekir. Dikkat edilmesi önerilen bir diğer nokta, kokularıdır. Deodorant ve roll onun kokusu, gün boyu sizinle taşıyacağınız koku olacaktır. Bu nedenle özenle seçilmesi ve beğenilen özellikleri sunması önemlidir. Sevilerek tercih edilen kokular arasında:

- Portakal çiçeği, - Yasemin, - Manolya, - Vanilya özü - Gül, - Üzüm çiçeği gibi seçenekler yer alır.

 


Diğer Tüm Bloglar