Fondöten Fırçası Nasıl Olmalı?

Fondöten Fırçası Nasıl Olmalı?

Fondöten Fırçası Nasıl Olmalı?

Kadınların vazgeçilmezi olan makyaj uygulamalarında en çok önem verilen ten makyajıdır. Doğru bir ten makyajı, tamamen bütünlük sağlayarak, mükemmel bir görünüm verir. Bu anlamda fondöten de ten makyajı denince ilk akla gelen üründür. Toz, likit, köpük, stick, krem gibi formları bulunan fondötenlerin uygulama şekli, en önemli kısımdır.

Parmak uçları, sünger ya da fırça gibi birçok yöntem, ürünü uygulamak için tercih edilenler arasındadır. Bu seçenekler arasında en iyi şekilde uygulama yaptığından dolayı fırça öne çıkmaktadır. Fondöten fırçası nasıl olmalı? Sorusu da bu noktada merak edilmektedir. En iyi sonucu veren fondöten fırçası, cildi çizmemesi açısından yumuşak kıllara sahip olmalıdır. Bunun dışında fırçanın büyük olmasına da özen göstermek gerekir. Eğer yüzünüz küçükse bunun avantajını da kullanabilirsiniz. Kolay birkaç dokunuş ile mükemmel bir ten makyajı yapabilirsiniz.

 

Doğru Fondöten Fırçası Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Fondöten fırçası nasıl olmalı? Sorusu, kusursuz bir makyaj uygulaması için en önemli detayları içerir. Doğru fondöten fırçası seçmek için öncelikle yuvarlatılmış uçlara sahip bir ürün araştırılmalıdır. Bu şekilde yüzünüzde çok daha kolay bir dağılım sağlayacaktır. Fondöten fırçası seçerken önemsiz görünen ancak iyi bir makyaj için gerekli tüm detaylar, mükemmel sonuçlar sunar. Bu anlamda doğru fondöten fırçasında aranması gereken ilk özelliklerin; yumuşaklık, yuvarlatılmış yapı ve büyüklük olduğunu söyleyebiliriz.

Fondöten uygulaması yaparken, fırçaya alacağınız fondöten miktarı ve renk tonu da dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Bazen istediğimiz tonu yakalamak için iki ton fondöteni karıştırmayı tercih ederiz. Bu nedenle fondöten fırçasının uç kısımlarının beyaz olması işimizi kolaylaştırabiliriz. Böylece, renk tonunu rahatlıkla görebilir ve pratik bir uygulama yapabiliriz. Fondöten fırçası seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise uzunluğudur. Fazla uzun bir fırça, hareketleri kısıtlayabileceği için uygulama anında sorun oluşturabilir.

 

Fırça ile Fondöten Uygulamasında Önemli Noktalar Neler?

Kusursuz bir makyajın alt zemini olan fondöten, iyi bir fırça ile hedeflediğiniz görünümü sağlar. Bu noktada doğru uygulamanın da önemi vurgulanır. Özelliklerine dikkat edilerek seçim yapılan fondöten fırçası, nemlendirilmiş ciltte çizgiler bırakmadan eşit bir uygulama sağlar. Bunun dışında fırçayı önce aşağıdan yukarı dağıtmak, sonrasında ise daireler çizmek pratik bir yoldur. Burada önemli olan diğer kısım ise ikinci katı geçmemektir. Yeterli miktarda fondöteni fırçaya alıp bir kerede dağıtarak cilde oturtmak, çok daha iyi bir görünüme katkıda bulunur.

Fırçayı fazla bastırmadan nazik hareketler ile ürünü dağıtmak gerekir. Nemlendirilmiş cilde uygulanan bu fırça detayları, pürüzsüz ve ışıl ışıl bir görünüm verir. Ayrıca, en güzel kombinlerin tamamlayıcısı olan makyajları her zaman canlı tutmak için fondöten fırçanızı yanınızda taşıyabilirsiniz. Bunun dışında fırçanızı bebek şampuanı ya da sabunu ile temizleyebilirsiniz. Tüm detayları göz önünde bulundurduğunuzda, en pratik şekilde en iyi makyaj sonuçlarına kavuşabilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar