Kuşburnu Yağı?

Kuşburnu Yağı?

Kuşburnu Yağı Nedir ?

Kuşburnu Yağı, kuşburnu bitkisinin çekirdeklerinden elde edilir. Kuşburnu Yağı soğuk pres yöntemiyle çıkarılır. Kuşburnu Yağı Omega3, Omega6, Retinol, C vitamini, E vitamini ve A vitamini içerir. Pek çok sağlık faydası bulunan Kuşburnu yağının cilt üzerinde olumlu etkiler gösterdiği bilinmektedir.
Linoleik Asit bakımından oldukça zengindir. Linoleik Asit eksikliğinde cilt kuruluğu, saçlarda kırılma ve dökülme, yaraların geç iyileşmesi gibi problemler görülebilir.

 

Kuşburnu Yağı Cilde Faydaları

  • Kuru cildi nemlendirir. İçerdiği E vitamini ile cildin nem oranını korur ve kuru cildi canlandırır.

  • Kırışıklıklara karşı savaşır, ciltte yaşlanma ile oluşan çizgilerin derinleşmesini önleyerek cildi sıkılaştırır.

  • Hücrelerin yenilenmesini, ciltteki hücrelerin yeniden canlanmasını sağlar, düzenli kullanımı sonucunda cilt daha sağlıklı ve parlak görünür.

  • Kış aylarında cildi soğuklara karşı korur ve kalkan görevi görür.

  • Egzama ve akne lekelerinin giderilmesine yardımcı olur. Kuşburnu yağındaki temel yağlar cildin esnekliğini ve geçirgenliğini arttırarak kendini tamir etmesini kolaylaştırır.

  • Cilt tonu ve dokusunu eşitlemeye yardımcı olur

  • Güçlü bir antioksidandır cildi serbest radikallere karşı korur.

  • Tüm Ciltler için uygundur gözenekleri tıkamaz.
     

Kuşburnu yağı nasıl kullanılır?

Sabah Akşam temizlenmiş cilde parmak uçları ile 3-4 damla yüz boyun ve dekolte bölgenize uygulayın. Mikro dolaşımı hızlandırmak ve canlı bir cilt görünümüme sahip olmak için masaj yaparak uygulayın. Gündüz mutlaka en az Spf 20 içeren koruyucu kremler kullanılmalı. Kuşburnu Yağı kullandığınız gece ve gündüz kremlerin içerisine birkaç damla katılarak da kullanılabilir.

Önemli Bilgi : Kuşburnu gibi sabit yağların içine esansiyel yağlar katarak cildinize uygun ihtiyacı olan cilt bakım serumunuzu hazırlayabilirsiniz.  Mesela Kuşburnu yağı içine  Vetiver Esansiyel Yağı ekleyerek hassas ciltler için harika bir leke serumu elde edersiniz. Ya da Itır Esansiyel Yağ ekleyerek yaşlanma ve kırışıklık karşıtı bir serum harika olur…
 

Misbahçe Kuşburnu Çekirdeği Yağı 30 Ml

 

Florame Kuşburnu (Roseship ORG) 50 ml

 


DİĞER BLOG YAZILARI