Mineral Makyaj

Mineral Makyaj

YENİ TREND; MİNERAL MAKYAJ

Doğallık ve doğa kavramı, sağlık açısından önemli olduğu kadar aynı zamanda bir yaşam tarzıdır. Bu yüzden ‘yok gibi makyaj’lar, doğal toprak tonları, pastel renkler makyaj trendlerinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. İnsanlar makyaj yapmak istiyor ancak bunun yapay görünmemesini tercih ediyorlar. Bunun nedenlerinden biri ve en önemlisi doğallığın sağlıktan geldiğine dair edinilen güçlü inanıştır. Üstelik tamamen doğru bir inanış…
 
Doğallıktan gelen güzelliği yaşamak için mineral makyaj hızla yükselen trendler arasına girdi bile. Organik makyajı duymuş olmanız bir şeyler kaçırmadığınız anlamına gelmiyor. Son günlerin en çok konuşulanı, organik makyaj değil artık; mineral makyaj. Peki ya mineral makyaj hakkında neler biliyorsunuz?
 


Mineral makyaj nedir?

Mineral makyaj, kimyasal içerikli boya maddeleri veya çeşitli kimyasallar içermeyen, doğal minerallerden üretilen makyaj ürünleridir. Doğal yollarla işlenmiş, toprakta bulunan mineralleri barındıran bu ürünler zararlı kimyasalları kesinlikle içermedikleri için tercih sebebidir.
 

Mineral makyajın önemi nedir?

Alerji, cildimizin baş düşmanı. Ciltte önü alınamayan iritasyonlar, kızarıklıklar, akneler oluşuyorsa alerjik durumlar yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle kimyasallar bu soruna neden olur. Gün içinde çok fazla kimyasala maruz kalan ciltte bu durumların yaşanmasına şaşırmamak gerekiyor. Mineral makyaj ürünleri ise alerji düzeyini minimuma indirmeyi başarıyor. Cildi yatıştırmada etkin rolleri bulunan mineral makyaj ürünleri, içeriklerinde kimyasal barındırmadıkları için tekrar bu sorunları yaşamanızın önüne geçiyor.
 

Mineral makyaj ve kozmetik makyaj ürünleri arasındaki farkı nedir?

Kozmetik ürünler petrol maddesi içerir. Ancak mineral makyaj ürünlerinin içeriğinde petrol ve türevleri bulunmaz. Kozmetik makyaj ürünlerinin önceliği cilt tonunuzu eşitleyerek renklendirmektir. Mineral makyaj ürünleri cildi renklendirirken sağlığınızı da göz önünde bulundurur. Yeryüzünde bulunan mineralleri içeren bu ürünler güven sağlıyor.
Mineral makyaj farkını deneyimlemek için Jane Iredale makyaj ürünlerini kullanabilirsiniz. Jane Iredale Likit Mineral Fondöten, aynı zamanda renkli cilt serumu adıyla da anılıyor. Bu likit fondöteni Bisque, Golden Glow, Latte, Satin, Caramel gibi çeşitli renk onlarında bulabilirsiniz ve deneyimleyebilirsiniz.
 


Neden mineral makyaj ürünlerini kullanmalıyız?

Cildimiz bizim en iyi dostumuzdur. Onu tüm kötülüklerden korumak tabii ki vazifemiz. Nasıl ki beden sağlığımız için kimyasal içeren yiyecekleri tüketmekten kaçınıyorsak, cildimizi korumak için de kimyasal dolu kozmetik ürünlerinden kaçınmamız önemlidir. Ama nasıl makyajdan vazgeçebiliriz ki? Bu şekilde yaşam felsefesi güden insanlar da vardır tabii; tamamen makyajdan kaçınmak elbette imkânsız değil. Ancak bundan kaçınamayanlardansanız Jane İredale mineral makyaj uygulamaları tam size göre.
 

Mineral makyajın cilde faydaları nelerdir?

Doğal görünüm sağlayan mineral makyaj, hafif bir yapıya sahip olması sebebiyle gözenekleri tıkamaz. Bunun yanında ince çizgileri doldurarak ciltte pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlar. İçeriğinde kimyasal bulunmadığı için ciltte kusmalar yaşanmaz ve sebum fazlası sebebiyle yağlı görünüm mineral makyajda gözlemlenmez. Mükemmel matlık için mutlaka denenmeli. Ayrıca organik makyaj gibi bakteri üretmez çünkü canlı hücre içermez, sadece doğal minerallerden elde edilir. Bu yüzden bakteri konusunda bir koruma kalkanı sağlar.
 

Mineral makyaj nasıl uygulanır? Doğru uygulama teknikleri nelerdir?

Mineral makyaj uygulamaları da kozmetik makyaj uygulamaları gibidir. Ancak bu ürünlerin yoğunluğu kozmetik makyaj yoğunluğundan farklıdır. Az miktarda mineral makyaj ürünü kullanımıyla bile tüm makyajınızı tamamlarsınız. Kapatıcıdan fondötene, bb kremden allığa kadar seçenek barındıran Jane İredale makyaj ürünlerinin hafifliğinden mutlaka etkileneceksiniz. Tabii ki her makyaj uygulaması gibi önceliği kapatıcıya vermeniz gerekiyor. Göz altı torbaları sorununuz bulunuyorsa, mineral Jane Iredale Active Ligh Göz Altı Kapatıcısı kullanarak öncelikle göz altlarınızdaki problemi yok edebilirsiniz. Sonrasında ister bb krem, ister fondöten-serum kullanabilirsiniz. Mineral içerikli pudranızı ise bir Jane iredale fırça yardımıyla ve yuvarlak hareketlerle uygulamalısınız.

Aşağıda bazı Jane İredale Makyaj ürünlerine ulaşabilirsiniz. 
 
                                                                

DİĞER BLOG YAZILARI