Hangi Sertlikte Diş Fırçası Tercih Etmeli?

Hangi Sertlikte Diş Fırçası Tercih Etmeli?

Hangi Sertlikte Diş Fırçası Tercih Etmeli?

Diş fırçaları birçok özellik açısından birbirinden ayrılmaktadırlar. Diş fırçası başlık tipi, sertliği, yaş aralığı, ortodontik ya da klasik tipi farklı tiplerde diş fırçaları görebilirsiniz. Sizin için en uygun diş fırçası tipini bilecek kişi elbette diş hekiminiz olacaktır. Diş hekiminizin önerileri doğrultusunda seçim gerçekleştirebilirsiniz.

Diş fırçasının sertliği rahat bir temizlik sunması açısından önemlidir. Çok sert bir kıl yapısı söz konusu ise diş etinizde kanama ya da acı gözlemleyebilirsiniz. Bunun önüne geçmek ve rahat bir temizlik yapmak için dişlerinize uygun bir fırça almanız gerekir.

 

Doğru Diş Fırçası Nasıl Seçilir?

Doğru bir diş fırçası seçmek için ihtiyaçlarınız göz önüne almak gerekir. Ortodontik bir tedavi görüyorsanız dişlerinizin bakımı için özel fırçalar kullanmanız gerekebilir. Bunun dışında ara yüz fırçası gibi özel seçenekler ile dişlerinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Klasik tip diş fırçalarında ise fırça sertliği fark oluşturan en önemli noktadır.

Sert, orta ya da yumuşak başlıklı diş fırçaları arasından seçim yapmak için deneme yanılma yapabilirsiniz. Kullandıktan sonra dişlerinizde ağrı ya da kanama görüyorsanız daha yumuşak başlıklı bir fırçaya geçmek veya daha az bastırarak dişlerinizi fırçalamak çözüm olabilir. Curaprox CS Soft diş fırçası yumuşak kılları ile hassas diş etlerini irrite etmeksizin bakım deneyimini destekler.

 

Sert Diş Fırçası Diş Etine Zarar Verir Mi?

Sert diş fırçası kullanmak diş etlerinizde bir hassasiyet söz konusu ise zarar verebilir. kanama ya da enfeksiyon riski uzun vadede diş kaybına sebep olabilir. Bu sebeple diş etlerinizle uyumlu fırçalar kullanmak önemlidir. Meridol Medium Diş Fırçası ile orta sertlikte bir kıl yapısıyla temizlik sağlayabilirsiniz.

Diş temizliğinde fırçalama çok büyük önem taşımaktadır. Dişlerinizin temiz olması enfeksiyon, kanama ya da diş çürüğü oluşumunu engellemede önemlidir. Tepe 0.4 Ara Yüz Fırçası dişlerinizin arasında kalan yemek artıklarının temizlenmesinde en büyük destekçiniz olacak ürünlerden bir tanesidir. Düzenli kullanımda diş ve diş etlerinizin temizliği açısından fırça kullanımı değişimin anahtarı olacak ürünlerden bir tanesidir.

 


diğer tüm bloglar