Neden Florürsüz Diş Macunu Kullanılmalı?

Florürsüz diş macunu kullanımı son dönemde yaygınlaşmış bir bakım tercihidir. Florür yeterli dozda kullanıldığında dişte çürük oluşumu ve bakteri üremesi gibi problemleri ortadan kaldırmak için değer taşır. Fakat çok yüksek florür içeriği de aksine diş sağlığı için olumsuz etkiler barındırır. Özellikle çocuklarda tercih edilecek ürünlerde çocukların yaş grubuna özel olarak tasarlanmış diş fırçası ve diş macunu tercih ederek bu karmaşanın önüne geçebilirsiniz. Curaprox Enzycal Zero Diş Macunu florürsüz içeriği ile öne çıkan bir üründür. Florürsüz macun tercih etmek isteyenler adına destekleyici ve etkili bir tercih olarak kullanabilirsiniz.

 

Florürlü Diş Macunu Zararlı Mı?

Florürlü diş macunu diş sağlığı için zararlı değildir. Yoğun şeker tüketimi, ağız florasının diş çürüğüne yatkın olması, yetersiz ağız bakımı gibi çeşitli noktalarda florürsüz diş macunu tercihi aksine yanlış bir tercih olacaktır. Florürün çok yüksek dozları diş sağlığı için zararlıdır. Fakat piyasada yetişkinler için hazırlanmış diş macunları yetişkinlerde ağızda bakteri oluşumu, hızlı diş çürüğü oluşumu gibi sorunların önüne geçer. Welda Deniz Tuzu Mineralli Doğal Diş Macunu gibi değişen seçenekleri inceleyerek size hitap eden ürüne ulaşabilirsiniz.

Macun tercihinizi yaparken dişlerinizin genel sağlığına ve yaşa uygun seçim yapmak gerekir. Çocuklar için çocuklara özel macunlar tercih edilirken, yetişkinler için yetişkinlere özel macun seçimi yapıldığı takdirde florürün herhangi bir sorun yaratması beklenmez.

 

Neden Diş Macunu Kullanmalıyız?

Diş macunu kullanımı dişlerin temizlenmesi için önemlidir. Günümüz beslenme modellerinde şeker ön planda yer alır. Şekerin bu kadar yoğun tüketildiği bir dönemde diş macunu olmaksızın diş temizliği yapmak ağız sağlığı için yeterli olmayabilir. Geçmiş dönemlerde misvak ya da tuz kullanımı dönem şartları içerisinde yeterli olabiliyorken günümüzde bu mümkün değildir. Sigara, şeker, alkol ve rafine gıda tüketiminin artması sonucu sadece vücut değil ağız sağlığı da tehlike altındadır. Şeker bakterilerin üremesi için uygun ortamı sağlarken sigara gibi maddeler dişlerin rengini de etkiler. Bu sebeple temiz ve sağlıklı bir görünüm için diş macunu elzemdir.

 


diğer tüm bloglar