Neden Güneş Kremi Kullanmalıyız?

Neden Güneş Kremi Kullanmalıyız?

GÜNEŞ KREMİNİ HER YERDE KULLANMANIZ İÇİN 5 ÇOK ÖNEMLİ NEDEN!

Herkes az çok güneşin zararlı etkilerini günlük hayatında duyuyor ve korunmak için de özellikle deniz ve havuz kenarına giderken güneşlenmek için kullanıyor. Ama belki de birçoğumuz ne güneşin tüm zararlı etkilerinin ne olduğunu biliyor ne de güneş koruyucularının aslında bildiğimizin aksine her yerde kullanılması gerektiğini…
Sadece güneş yanığına maruz kalıp acı çekmemek değil tabi ki konu. Güneş koruyucuların genel sağlığımız ve cilt sağlığımız için de pek çok etkileri var.

Hangisini kullanmalıyım sorularınızı hemen online uzmanımıza sorabilir, Sipariş Hattımızı arayabilirsiniz. +90 850 432 43 69 Bu faydalı yazı içinde size arada önerilerimiz de olacak.

Avene Güneş Kremi Çeşitleri

La Roche Posay Güneş Kremi Çeşitleri

Vichy Güneş Kremi Çeşitleri

 
Neden Güneş Koruyucu Kullanmalıyız? İşte o 5 önemli neden!

1.Güneş koruyucular cilt kanserlerini önlemeye yardımcı olur.
En yaygın üç cilt kanseri türü, bazal hücreli cilt kanseri, yassı hücreli cilt kanseri ve melanomdur. UV radyasyonu bu cilt kanserlerine neden olan en büyük risk faktörüdür. Güneşin UV ışınlarından korunmak riskinizi azaltmanıza yardımcı olur, alacağınız pek çok tedbirin yanında her gün güneş koruyucu kullanmanız da önemlidir ve bu ışınlardan korunmanıza yardımcı olarak risklerin azalmasına katkıda bulunur.
 
2.Güneş koruyucular erken yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur.
Yaşlanmak herkes için kaçınılmaz tabi ki ama erken yaşlanmadan korunmanın yolları var. Yaşlanma içsel ve dışsal yaşlanma olmak üzere 2 ye ayrılabilir. İçsel yaşlanma genetikten faktörlere bağlıdır.
Dışsal yaşlanma ise güneşin radyasyonuna, ortam kirliliğine, kimyasallara ve diğer çevresel faktörlere , uzun süre maruz kalınan uygunsuz koşullara bağlıdır. 

Vichy İdeal Soleil Anti-Aging SPF50+ Güneş Koruyucu Krem 50ml

Caudalie Milky Sun Sprey Kırışıklık Karşıtı Anti Aging Güneş Koruyucu Süt Spf50 150ml
 

 

Güneş ışınları, UV radyasyonu derimizin canlı ve diri kalmasını sağlayan kollajen ve elastinin erken bozulmasına sebep olur ve ciltte ince çizgiler ve kırışıklıklara oluşur.
Ayrıca melanosit adı verilen pigment üreten hücrelere zarar verir, bu da melaninin aşırı üretimine neden olur ve hiperpigmentasyona neden olur. Güneşin ultraviyole radyasyonu, gözle görülür yaşlanma belirtilerinin yaklaşık yüzde 90'ından sorumludur. Güneş kremi , güneş losyonu gibi güneş koruyucuların, özellikle de anti-aging yani yaşlanma karşıtı güneş kremlerinin düzenli kullanımı, yıllarca daha pürüzsüz, genç görünümlü bir cilde sahip olmamızı sağlar.

Esthederm Adaptasun Foto Yaşlanma Karşıtı Koruyucu Güneş Spreyi 150ml
 

Uriage Age ProtectNormal ve Kuru Ciltler İçin Yaşlanma Karşıtı Güneş Koyuculu Bakım Kremi 40 ml

 
3.Güneş koruyucu hiperpigmentasyon riskini azaltır.

Güneşe maruz kalmanın neden olduğu yaygın bir cilt durumu olan hiperpigmentasyon, cildinize rengini veren melanin üretimindeki değişiklikler nedeniyle cildinizin lekeler halinde koyulaşmasıdır. Koyu tenli insanlar doğal olarak hiperpigmentasyona daha duyarlıdır. Düzenli, talimatlara uygun güneş koruyucu kullanımı bu riskin azalmasına yardımcı olur.

 
4.Güneş koruyucu cildin iltihaplanma riskini azalmasına yardımcı olur.

UV radyasyonu bağışıklık koruyucu hücrelerin DNA'sına zarar vererek iltihaplanma ve cilde ve vücutta serbest radikal hasarına yol açabilir. Bağışıklık baskılama, vücudumuzun bu hücrelerin bizi cilt kanserlerinden ve diğer hastalıklardan koruma yeteneğini azaltır. Bağışıklık sistemi vücudun tüm dokularının sağlığının korunmasında hayati bir rol oynar, bu nedenle sağlıklı cilt genel sağlık için hayati önem taşır.

 
5.Güneş koruyucu güneş hassasiyetini önler.

Güneşten koruyucular, UV ışınlarına maruz kalmanın kızarıklığa ve yanmaya ve bu koşulların genel şiddetine yol açabileceği gibi güneşe duyarlı koşulları olan kişilerde güneş tahrişini önlemede özellikle yararlıdır.

Markalara ait güneş kremleri fiyatlarını ve özelliklerini incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 


Dermalogica Güneş Kremi Çeşitleri

Bioderma Photoderm Serisi

Darphin Soleil Plaisir Serisi

Caudalie Soleil Divin Serisi


DİĞER BLOG YAZILARI