Nemlendirici Gözenekleri Tıkar mı?

Nemlendirici Gözenekleri Tıkar mı?

Nemlendirici Gözenekleri Tıkar Mı?

Her cilt tipinin nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Doğru nemlendirici tercihi gözeneklerinizi tıkamaksızın dengeli bir cildi destekleyerek güzelliğinizin vurgulanmasına yardımcı olur. Güneş koruması, gözenek küçültme ve fazla yağdan arındırma gibi değişen etkinliklerin olduğu kremler tercih ederek cildiniz ile ilgili kaygılarınızdan kurtulup etkili bir bakım yapabilirsiniz.


Cilt Tipine Göre Nemlendirici Nasıl Seçilir?

Cilt tipinize ve cilt sorunlarınıza özel nemlendiriciler kullanmak doğal güzelliğinizin desteklenmesi adına önemlidir. Cildinize özel nemlendirici seçiminde nelere dikkat edileceğine gelin beraber daha yakından bakalım.


1. Cilt tipinizi doğru belirlemek: En önemli adımlardan biri olan cilt tipi es geçilmemelidir. Yağlı, karma veya kuru ciltlerin ihtiyaçları farklı olmakla beraber hepsinin bakım ihtiyacı vardır. Bu sebepledir ki cilt tipinizi doğru belirleyerek ilk adımı atabilirsiniz. Cilt tipinizi nasıl belirleyeceğinizi bilmiyorsanız “Cilt Tipini Nasıl Anlarız?” yazımızdan yardım alabilirsiniz.
2. Cilt sorunlarınıza yoğunlaşmak: Cildinizde sizi rahatsız eden ya da tekrar eden sorunlarınız mı var? Zamanın getirdiği sonuçlardan rahatsızlık mı duyuyorsunuz? Anti aging etkili, sarkma karşıtı ve kırışıklık önleyici kremler tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yağlanma, akne, sivilce, kuruluk, tahriş, hassasiyet gibi birçok probleme özel olarak tasarlanmış nemlendirici kremler tercih edebilirsiniz.
3. Güneş koruması: Cilt tipiniz ne olursa olsun günlük olarak güneş koruyucu ürünler kullanmak önemlidir. Tercih ettiğiniz nemlendiricilerde güneş korumasından taviz vermeden etkili bir bakım ve koruma elde edebilirsiniz.
4. Düzenli olarak bakım ürünleri kullanmak ve vücudunuzu içerden desteklemek: Çoğumuz sadece kremler ve maskelerden ümit bekleriz. Fakat vücudunuzu beslenme, uyku ve sağlıklı yaşam ile desteklediğinizde kullandığınız her takviyeden daha çok verim aldığınızı görebilirsiniz.


Nemlendirici Nasıl Kullanılır?

Nemlendirici kremler basit kullanımları ve kolay emilen dokuları ile en çok tercih edilen kozmetik ürünlerindendir. Temiz cildinize makyaj öncesi, duş sonrası, uykudan önce ya da makyaj bazı olarak uygulayabilirsiniz. Yeterli miktarda aldığınız kremi cildinize nazik hareketlerle masaj yaparak yedirebilirsiniz. Dairesel ve yumuşak hareketler cildinizin ürünü daha kolay emmesini desteklerken kan dolaşımınızı da hızlandırır. Düzenli kullanımda ürünlerinizin etkilerini daha iyi gözlemleyebilirsiniz.

DİĞER BLOG YAZILARI