Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Özellikle yaşın ilerlemesi ve kilo alımı ile görünümünü de arttıran selülit oluşmları en basit tabirle bir dolaşım bozukluğudur. Normal bir dolaşım hızına ve yapısına sahip olmayan kan damarlarda genişlemeye ve buna bağlı olarak deri altındaki baskıyı arttırarak portakal diye ifade edilen görünümü oluşturur. Ayrıca deri altında yer alan toksin maddelerin birikimi de cilt üzerinde çukurlar ve tümsekler oluşturabilmektedir. Genelde başka herhangi bir olumsuz sonuca sebebiyet vermeyen selülit rahatsızlıkları en çok fiziksel görünüm kaygısını oluşturur. Bu yüzden çeşitli selülit masajları uygulanabilmektedir.

Selülit masajı için öncelikle buna uygun üretilen ürünlere ya da cildin beslenmesini ve nemlenmesini sağlayan çeşitli özlerle meydana getirilmiş bitkisel yağlara sahip olmalısınız. Ardından sahip olunan bu ürünlerden bir miktar ellere yayılarak ısıtılmalıdır. Sonrasında ise kalça ve diz arasındaki bölge hedef alınarak hafif baskıyla masaja başlanabilir. Bu aşamada sanki deri üzerine yayılan yoğun formüllü bir krem yayılıymaya çalışıyormuş gibi davranmalı, öncelikle bacakları içten dışa sonrasında ise dıştan içer olmak üzere ovmak gerekir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta masajın baskısını ne çok hafif tutmalı ne de dokulara zarar verecek ölçüde tutmanız gerektiğidir. Bunlar yerine rahatlatı bir bası seviyesiyle kalça bölgesi de dahil olmak üzere nazikçe masajı uygulamalısınız. Son adımda başparmaklar devreye sokularak dairesel yörüngeler çizilerek masaj bitirilebilir. Bu uygulamalar haftada 2-3 kez uygulandığında selülit oluşumunu önlemek ya da görünümünü azaltmak için oldukça etkili olabilecektir.

  

Selülit Önleyici Masaj Nedir?

Selülit oluşumunun önlenmesine yardımcı olmak ve selülit görünümlerini azaltmak için başvurulan ilk yöntemlerden biri selülit önleyici masajlardır. Bu masaj türleri kan ve lenf dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olmakla beraber deri altında biriken toksin maddelerin yayılarak cildin nefes almasını da desteklemektedir. Oksijen alımını arttıran hücreler sorunlu bölgede daha sağlıklı bir forma girmeye başlayacaktır. Düzenli beslenme ve sporla destelenen masaj uygulamaları sonrasında ise sert yağ dokuları çözülecektir. Bu durumsa problemi kökünden çözmese de görünümü iyileştirecektir.
  

Masaj Uygulamaları Selülitlerin Giderilmesinde Etkili Midir?

Selülit için tercih edilen masaj uygulamaları selülitlerin giderilmesinde asla tam anlamıyla etkili olamaz. Özellikle de var olan selülit sorunları masaj işlemleri ile ortadan kalkmaz. Ancak masaj uygulamaları dokuların yeterli oksijen almasına, damarların damalmasına, yağ dokularının giderilmesine ve buna bağlı olarak dolaşımın düzenlenmesine yardımcı olacağı için uygulanan bölgede sıkılaşmayı meydana getirir. Sarkık bir görünümün yerini alan sıkılaşmış doku ise selülit görünümünü önemli ölçüde azaltabilmektedir.
  

En Etkili Selülit Masajı Ürünleri Nelerdir?

• Caudalie Concentre İnceltici ve Selülit Karşıtı Etkili Vücut Yağı

• Lierac Body Slim İnatçı Selülit Görünümüne Karşı Etkili Vücut Bakım Kremi ve Masaj Aleti

• Elancyl Slim Design Selülit Karşıtı Kalça ve Basen Bölgesi Bakım Kremi

• Darphin Contouring Slim Selülit Giderici Vücut Şekillendirici Jel

• Doctor Babor 3D Cellulite Selülit Görünümünü Düzeltici Losyon

• Esthederm Intensive Glauscine Selülit Karşıtı Serum

gibi ürünler başta olmak üzere daha pek çok selülit karşıtı yağ ve losyon formları antiselülit masajlarında kullanılabilmektedir. Üstelik özel formüllerle geliştirilen ve doku elastikiyetini güçlendirmeyi hedefleyen bu ürünler düzenli kullanımla birlikte mikro dolaşımın aktive olmasını sağlayarak kullanıcılarının memnuniyetini toplamayı da başarmaktadır.

 


Diğer Tüm Bloglar