El Bakımı

El Bakımı

ELLERİMİZİ KORURKEN NEMLENDİRMEYİ UNUTMAYALIM!

Virüslere ve bakterilere karşı korunmamızı sağlayan en etkili yöntemlerden biri, ellerimizi sıklıkla yıkamaktır. Özellikle virüsler, yapıları gereği tam bir canlı formunda olmadıklarından, canlı bir dokuya tutunarak hayatta kalırlar, sabun ve suyla öldürülebilirler.
Bu sebeple ellerimizi en az 20 saniye boyunca sabunlamak ve bu işlemi gün içerisinde sık sık tekrarlamak önemlidir. Ancak bunu sık sık uyguladığımızda ellerimizi de sıklıkla nemlendirmemiz gerekir.

 

Dezenfektanların ellerimize zararı nelerdir?

Ellerimizi yıpratmak için en kestirme yol şüphesiz dezenfektanlardır. Dezenfektanlar ellerimizin aşınmasına, kabarmasına ve yüzeyinde egzama oluşmasına neden olur. Neyse ki ellerimizi çabucak yıpratmak istemeyiz. Bu yüzden dezenfektanlara ne kadar az ihtiyaç duysak o kadar iyi.
Virüs salgınının dünyayı tehdit ettiği bu günlerde, panik halinde her bulduğumuz temizleyiciye saldırıyoruz. Ellerimizi sabun ve suyla temizlediğimiz halde üzerine dezenfektan kullanarak korumayı arttırdığımızı düşünüyoruz. Ancak doğru kullanım, sabun ve suya erişimimizin kısıtlı olduğu yerlerde dezenfektana başvurmaktır.Sık yıkanan ellere hangi nemlendirici uygun?

Ellerimizi sıklıkla yıkamak, zamanla çatlamalarına ve aşınmalarına neden olur. Egzama oluşumu da cabası. El yıkama alışkanlığımızın artması olumlu bir şey, ancak bu alışkanlık beraberinde elleri yıpratma durumuna neden olmamalı. İşte bunun için; nemlendirici değeri ve yağ oranı yüksek, doğallıktan yana, onarıcı el bakım ürünlerini kullanmak uygun bir bakım sağlayacaktır. Kullanılan nemlendirici kremin eller için özel olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Bu sayede çok daha etkili bir bakım gerçekleşecek.

Ducray Dexyane Med Yatıştırıcı Onarım Kremi 100ml

El bakımı nasıl yapılır?

Ellere bakım yaparken en önemli ve birincil konu nemlendirici el kremi kullanımıdır. Ancak el kremi kullanmadan önce yardımcı tüm bakımları uyguladığımızdan emin olmalıyız. Mesela tırnak yapımız yeterince düzgün mü? Tırnak kenarlarımızdaki etler yumuşatıldı mı? Peeling uygulandı mı?
Öncelikle manikür işlemlerimizi tamamlamalıyız. Tırnak kenarlarımızdaki etleri yumuşatmak için özel ürünler kullanmamız gerekebilir, bunu ihmal etmemeliyiz. Ilık suyla güzel bir bakım yaptıktan sonra ellerimizi kurulamalı ve ardından yoğun nemlendirici bakım kremimizi ellerimize masaj yaparak uygulamalıyız.

Mavala Mava+ Eller İçin Yoğun Bakım Kremi

Nemlendirici cilt bakım kremleri

Evde kaldığımız dönem boyunca kişisel bakımımıza yönelimimiz de arttı. Duşta geçirdiğimiz vakit, cildimize uyguladığımız bakım, tırnaklarımıza gösterdiğimiz özen… Vaktimizin büyük çoğunluğunu kendimize ayırabildiğimiz bu dönemde cildimizin nemlendirilmesi çok önemli. Tenimiz içten dışa uygulanan bir bakımı hak eder. Kişisel bakımımıza, öncelikle beslenmemize dikkat ederek başlayabiliriz.
İçten gösterdiğimiz bedensel özen dıştan da göstererek kendimize saygı duymalıyız. Nemlendirici cilt bakım kremleri kullanarak bu saygıyı perçinleyebiliriz. Bepanthol Onarıcı Cilt Bakım Kremi, en iyi kremler sıralamasında en üstlerde yer alıyor. Deneyimlemek için en uygun zamanlardayız.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi 30 Gr

Onarıcı el kremleri tavsiyeleri

Sıradan el bakım kremleri, bu dönemde yeterli gelmeyebilir. Yıpranan ellerimizi onarmak için tek çare, onları onarıcı el kremleriyle beslemek olacaktır. Onarıcı kremlerin içerisinde ekstra yağların olması besleyiciliklerini arttırır, bu da hızlı onarım için gereklidir. CeraVe Onarıcı El Kremi, kuru ve çatlamış ellerinizi onarır ve nemlendirir.
Aktif bir cilt egzamanız varsa Ducray Dexyane Med Yatıştırıcı Onarım Kremi, mutlaka kullanmanız gereken, etkili bir kremdir. Parfüm, paraben ve kortizon içermeyen formülü kaşıntıyı yatıştırarak tahriş ve kızarıklıkları azaltır.

CeraVe Onarıcı El Kremi 50 ml

Doğal içerikli el kremleri nelerdir?

Sık sık su içinde kalan elleri kimyasallardan olabildiğince uzak tutmak da önemli ve gereklidir. Bunun için doğal içerikli sabunları ve el kremleri tercih edilebilir. Burt's Bees El Kremi, çok kuru ve çatlamış eller için kurtarıcı bir bakım sunuyor. İçeriğinde Zeytin Yağı, Tatlı Badem Yağı, Balmumu, Lavanta Yağı gibi çeşitli birçok yağ barındıran krem tamamen doğaldır. Florame markasının lavanta, mandalina ve limon içerikli el kremleri mevcuttur. Tamamen doğal içeriklerden oluşan Florama El Kremleri cildinizi tazeler nemlendirir ve bakım yapar.

Florame Lavanta El Kremi 50 ml

Florame Mandalina/Ylang Ylang El Kremi 50 ml

Florame mine Çiçeği/Limon El Kremi 50 ml

 


DİĞER BLOG YAZILARI