Su Bazlı Güneş Kremleri Hangileri?

Görkemli ışınlarıyla kendini iyice göstermeye başlayan güneş, sadece havaları değil, insanın içini de ısıtmaktadır. Plaj günleri yavaş yavaş ortaya çıkarken bronz tenler, bu görüntüye ayrı bir güzellik katar. Pek çok durumda olduğu gibi bilinçsiz güneşlenmek, beraberinde sorunları da beraberinde getirmektedir. Güneş, insan sağlığı için her ne kadar önemli ve faydalı olsa da, doğrudan güneş ışınlarıyla buluşan cilt için bunu söylemek pek mümkün değildir. Bu yüzden küçük büyük, erkek kadın ya da yağlı cilt kuru cilt demeden herkesin güneş kremi kullanması gerekir. Tüm bu değişkenlere bağlı olarak kullanacağınız güneş kremi formülü ve yapısı değişebilmektedir. Çeşitli güneş kremi formlarından biri olan su bazlı güneş kremleri ise en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Yazın favori ürünlerinden olan bu ürünleri, mutlaka açık alana çıkmadan önce sürmeli, gerekirse gün içinde de uygulamalar tekrarlanmalıdır. Tüm bunları bildikten sonra ise bu kullanımlara uygun, kaliteli ve kullanıcıları tarafından sevilen favori su bazlı güneş kreminizi arıyorsanız, sizler için bazı önerilerimiz olacak. Bu listede yer alan ürünler su bazlı güneş kremleri arasında en çok tercih edilenler olup kullanıcı memnuniyetini kazanan ürün çeşitleridir. Siz de ufak bir araştırmayla kendinizi için en uygun ürünü seçebilirsiniz!
  • Avene Sunsimed Hassas Cilt Güneş Koruyucu Bakım Kremi
  • Avene Cleanance Solaire Spf 50+ Oil Free Güneş Koruyucu
  • Bioderma Photoderm Max Tinted Aquafluid SPF50 Renkli Güneş Koruyucu
  • Daylong Sensitive Spf50 Jel Krem
  • Vichy Matlaştırıcı Etki 3 In 1 Güneş Kremi
  • Skinceuticals Mineral Matte Uv Defense Spf30 Matlaştırıcı Etkili ve Renkli Güneş Koruyucu
  

Su Bazlı Güneş Kremi Nasıl Anlaşılır?

Su bazlı güneş kremlerinde yağ bazlı güneş kremlerinin aksine çözücü ve nemlendirici madde olarak yüksek oranda su kullanılmaktadır. Bu durumsa üründe çeşitli özellikleri ortaya çıkarır. Örneğin yoğun bir formül yerine daha akıcı ve sulu bir yapısı vardır. Böylece güneş kreminin daha kolay yayılmasını da sağlamaktadır. Su bazlı yapıları sayesinde sürüm sonrasında ciltte yağlı bir tabaka bırakmaz ve emilimi kolaydır. Ekstra parlamaların da önüne geçilmektedir. Özellikle akne oluşumuna sebep olan gözenek tıkanıklıkların da büyük ölçüde engellenmesine yardımcı olabilir. Su bazlı güneş kremleri , normal tüplerde sunulacağı gibi sprey formlarda da kullanıma sunulabilmektedir.
  

Kimler Su Bazlı Güneş Kremi Kullanmalı?

Yağlı ve karma ciltler için “su bazlı” sıfatı oldukça tanıdıktır. Bu cilt tipine sahip olan kişiler özellikle nemlendirici seçimlerinde su bazlı ürünlerden yana tercih yapmalı, cilt tarafından fazlaca üretilen sebum miktarını arttırmamalıdır. Bu durum güneş kremlerinde de aynı şekilde geçerlilik gösterir. Yağlı bir tabaka oluşturmak yerine, akıcı tavrı sebebiyle cilt tarafından kolayca emilen bu formüller ayrıca sürüm sonrasında da ekstra bir ağırlık ya da parlaklık yaratmaz. Bu yüzden yağlı, karma ya da akne eğilimli ciltlerin güneş kremi tercihleri su bazlı ürünlerden yana olması önerilir.

 


Diğer Tüm Bloglar