Biberon Emziği Ne Zaman Değiştirilir?

Biberon Emziği Ne Zaman Değiştirilir?

Biberon Emziği Ne Zaman Değiştirilmeli?

Biberon emziği değişimi, çocuğunuzun sağlığı ve beslenme alışkanlıklarınızın korunması açısından önemlidir. Ürünün kullanım sıklığı, deformasyon miktarı, doğru temizleme şekli gibi birçok değişken olsa da uzmanların önerisi en fazla 4 ay olması yönündedir. Biberon emzik temizleme fırçası, emzik temizleme seti gibi araçlarla aldığınız biberon emziğinin sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Bebek ürünlerinin temizliğinde dikkat edeceğiniz basit noktalarla bebeğinizin eşyalarının daha uzun süre sağlıklı hallerinde kalmasını destekleyebilirsiniz.

• Kimyasal ve aşındırıcı ürünler tercih etmemek, doğal ve sağlıklı temizlik malzemeleri kullanmak.
• Düzenli aralıklarla emzik, biberon, mama kabı gibi bebeğinizin besin aldığı eşyaları ince detaylı temizlemek
• Çok yüksek ve çok düşük sıcaklıklarda bebek malzemelerini kullanmamak. Bu basit maddeler aslında ürünlerin kimyasal yapısının korunmasında ve neticede bebeğinizin sağlığı için oldukça önemlidir. Bebeğinizin beslenme alışkanlıkları ve ürünü kullanım yoğunluğunuza göre aldığınız biberon emziğini düzenli olarak değiştirmeniz çocuğunuzun genel sağlığının yanı sıra ağız sağlığı için de önemli bir adım olacaktır.


Biberon Emziği Kullanmak Yararlı Mı?

Biberon emziği, çocukların büyürken en sık kullandıkları ürünler oluyor. Doğru zamanda doğru şekilde tercih edildiğinde bebeğiniz doğal emme sürecine zarar vermeyen ürünler olması ailelerin güvenle satın almasını sağlıyor. Teknolojinin gelişmesinin sonuçlarını her alanda gördüğümüz şu günlerde bebek ürünleri de farkların görüldüğü noktalardan bir tanesidir. Yapılan araştırmalar ve yeni öğrenilen bilgiler ışığında tasarlanan ürünler ile bebeğiniz en sağlıklı şekilde beslenmesini destekleyebilirsiniz.
Anatomik meme modelinden uyarlanan biberon emziği sıvı akışının doğal halinden esinlenilerek tasarlanmıştır. Çoklu ve küçük sayıdaki delikleri sayesinde süt ve sıvı akışı bebeğin annesinden emdiği şekliyle oldukça yakındır. Bu sayede bebeğinizin emerken yorgunluk, huzursuzluk ya da adaptasyon sorunu yaşamasının önüne geçer.
Aynı zamanda yaş ve gelişime uygun yumuşaklıkta biberon emzikleri tasarlanmasıyla beraber bebeğinizin kolayca emmesini sağlayabilirsiniz. Özel tasarlanmış yapısı sayesinde gıdaların besin içeriğini etkilemez, kolay temizlenir ve yıkanır. Wee Baby, Lansinoh, Philips Avent gibi güvenilir markaların bebeğiniz için özel olarak tasarlanmış ürünleriyle beslenme sürecini kolaylaştırabilirsiniz.


Yalancı Emzikler Nasıl Kullanılır?

Yalancı emzikler, bebeklerin beslenmesinde ailelerin kurtarıcı ürünlerinin başında gelir. Biberon, emzik ve mama hazırlama araçları gibi çocukların beslenmesiyle ilişkili ürünler tercih ederken daha hassas davranmak gerekir. Esnek ve yumuşak başlıklı biberon olması çocuğunuzun emmesini kolaylaştırırken; anne göğsüne benzeyen profesyonel tasarımı sayesinde bebeğiniz kolayca adapte olur.

Kolik, gaz sancısı, bebeklerde huzursuzluk, hava yutma, reflü, kusma gibi sorunların görülmesini engellemek amacıyla özel olarak tasarlanan biberon emziği modelleri çocuğunuzun daha rahat etmesini sağlayacaktır. Gelişim aşamalarına uygun olarak farklı sayıda süt deliği, değişen yumuşaklık ve biberon başlığı sayesinde çocuğunuzun emme alışkanlıklarının yanı sıra ağız anatomisine de uyumludur. Yalancı emzikler bu sebeple beslenme, uyuma ve sakinleştirme amacıyla ailelerce sık tercih edilir.

Bebek beslenmesinde son dönemde olan gelişmeleri yakından takip edip ürünlerini geliştiren markalar sayesinde çocuğunuzun sağlıklı beslenmesini destekleyebilirsiniz. Biberona geçmek, emzik kullanmak, biberon emziği tercih etmek aşamasında kurtarıcınız olacak modellere ise sitemizden uygun fiyat ve yüksek kalite farkıyla ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 


DİĞER BLOG YAZILARI