Erkeklerde Yüz Temizliği Nasıl Yapılır?

Erkeklerde Yüz Temizliği Nasıl Yapılır?

Erkeklerde Yüz Temizliği Nasıl Yapılır?

Erkeklerde yüz temizliği nasıl yapılır? sorunuz için içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Yüz temizliği, cildin gün içerisinde maruz kaldığı kirlerden arındırılması için oldukça gerekli bir bakım aşamasıdır. Bazı erkeklerin günde bir kere yüz temizliği yapması yeterli olurken diğerlerinin sabah ve akşam olmak üzere iki kere bakım uygulaması gerekir. Yüz temizliği sıklığı, kişisel ihtiyaçlar ve cilt tipi belirlenerek karar verilmesi gereken bir konudur. Günde ikiden fazla yüz temizliği, pH dengesini bozabilir. Ayrıca cildin kir ve yağ tabakasının yanı sıra, doğal dokusunun da arındırılmasına neden olabilir. Bu nedenle günde ikiden daha fazla yüz temizliği ürünleri kullanılmamasına özen gösterilmesi gerekir.
  

Erkeklere Cilt Bakım Ürünü Önerileri Nelerdir?

Yüz temizleme için tercih edilen ürünlerin türü de büyük önem arz etmektedir. Uygulanacak yüz temizleme jellerinin karşılaması gereken belirli özellikler bulunur.

- Yüz temizliğinde kullanılan bakım ürünlerinin, yüzün doğal pH dengesini bozmaması gerekir. - Yüzü kurutmadan temizlemesi gerekir. - Cilt tipine uygun formüllere sahip olması gerekir. (Normal cilt, karma cilt, yağlı cilt gibi farklı cilt tiplerine sahip erkekler, buna uygun temizleyici ürünler tercih etmelidir.) - Yüzün nem dengesini bozmaması gerekir. - Cilt için zararlı olabilecek tüm unsurların arındırılmasına yardımcı olması gerekir.

  

Yüz Temizleme Jeli İçeriği Nasıl Olmalı?

İçeriğinde aşağıdaki maddelerin hepsini veya birkaçını içeren jeller, yüz temizleme konusunda oldukça başarılı etkilere sahiptir.

- Papatya çiçek yağı - Gliserin - Nane yağı - Kafein - Kayısı tohumu tozu

  

Yüz Temizleme Jeli Nasıl Uygulanır?

Sabah ve akşam olmak üzere iki kere veya bir kere uygulanan yüz temizleme jelleri, cilt bakım rutinlerinde ilk aşamadır. Güneş kremi ve nemlendirici benzeri diğer bakım ürünlerinden önce uygulanması gerekir.

- İlk olarak yüz hafifçe nemlendirilerek ıslatılır. - Daha sonra temizleme jeli parmak uçlarına alınır. - Cilt yüzeyine parmak uçlarıyla masaj yapılarak uygulanmaya başlanır. - Sert hareketlerden ve yıpratıcı manevralardan kaçınılarak tüm yüze uygulanabilir. - Göz çevresine gelmemesine özen gösterilmesi gerekir. - Cilt yüzeyine uygulama işlemi tamamlandıktan sonra ılık su ile durulanıp kolayca temizlenebilir.

  
Erkekler Peeling Yapar mı?
Peeling, cilt temizliği için uygulanan bakım ürünlerinden birisidir. Yüz temizleme jellerinin aksine, her gün uygulanmayan ürünlerdir. Bunun yerine haftada birkaç kez uygulamaları yeterli etkiyi yaratmaktadır. Fazla hassas cilt tiplerine sahip bireylerin, sert içerikli peelingler kullanmaktan kaçınması önerilir.

 


Diğer Tüm Bloglar


Erkek Yüz Temizliği için Tavsiye edilen ürünler