Kuru Ciltler için Hangi Krem Kullanılır?

Kuru Ciltler için Hangi Krem Kullanılır?

Kuru Ciltler İçin Hangi Krem Kullanılır?

Kuru ciltler için hangi krem kullanılır? Ciltte kuruluk belirli dönemlerde hepimizin çektiği sıkıntılardan bir tanesidir. Hormon dengesinde bozulmalar, mevsim değişikliği, yanlış bakım yapma ve genetik gibi birçok faktör cildin kurumasına sebep olabilir. Cildinizin nem dengesini koruyan ve hafif bir doku sunan ürünlerle kuruluğun önüne geçebilirsiniz.

Kuru ciltler, cilt problemlerine karşı daha hassas hale gelebilir. Düzenli nemlendirme ve doğru cilt bakımı ürünleri kullanımı ile cildinizin kuruluğunu dengeleyebilirsiniz. Krem, serum, yağ, balsam ve maske gibi çeşitli ürünler cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayan ürünlerdir. Vichy, Bioderma, Dermalogica, Avene, Uriage, İncia, Darphin, Embryolisse gibi profesyonel markaların özelleşmiş ürünleri sayesinde kurumuş cildinize baştan aşağı bakım yapabilirsiniz.

Vücut ve yüzde kuruluk için ayrı ürünler kullanmak cilt sağlığınız için daha etkilidir. Yüzünüzün ve vücudunuzun nem dengesi farklı yönde şekillenir. Bu sebeple vücut kremleri ve yüz kremleri olarak iki ayrı kategoriden ürünler tercih edebilirsiniz. Böylelikle cildinizin farklı bölgelerinin farklı ihtiyaçlarına uygun bakımı yapabilirsiniz.
 


Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuruluk çeşitli dönemlerde olabildiği gibi cildimizin süreğen halinde de görülebilir bir durumdur. Banyo alışkanlıklarınızdan makyaja, menopozdan yetersiz beslenmeye değin birçok sebep kuru cilt görünümüne sebep olabilir. Vücut ve yüz için özel geliştirilmiş ürünler cildinizin nem, sebum ve ph dengesini koruyarak sağlıklı bir bakım yapar. Bitkisel özler ve besleyici yapı sayesinde cildinizin nemini korur.

Menopoz dönemi kadınlarda ciltte kuruluğa sebep olabilir. Uzun vadede kuruma sarkma ve kırışıklığı da beraberinde getireceğinden bu dönemde özelleşmiş ürünler tercih edebilirsiniz. Vichy menopoz dönemine özel cilt bakım seti bu süreçte sağlıklı bir cilt görünümünü destekleyen özel formülü ile öne çıkar. Besleyici yağlar ile cildinizin nemlenmesini sağlarken kırışıklık karşıtı etkisi ile oluşabilecek çizgilenmelerin minimum düzeyde kalmasını sağlar. Neler yapabilirsiniz?

• Güneş kremi kullanmak
• Düzenli olarak cildinizi nemlendirmek
• Banyo, duş ve cilt bakımında çok sıcak su kullanmaktan kaçınmak
• Kuru ciltlere özel ürünler tercih etmek
• Bol su içmek cildinizin kurumasını ve kurumaya bağlı sorunların önlenmesinde yardımcı olur.