Multivitamin Kaç Yaşında Kullanılır?

Multivitamin Kaç Yaşında Kullanılır?

Multivitamin Kaç Yaşında Kullanılır?

Multivitaminlerin özel olarak ayrılmış bir yaş sınırı yoktur. Bazı ürünlerde belli yaşlara özel hazırlanmış dozlar mevcuttur. Bu seçenekler o yaşın getirdiği sağlık durumları baz alınarak hazırlanmıştır. Böylelikle cinsiyet ve yaş ayrımı yapılan noktalarda kendiniz için en uygun ürünü tercih edebilirsiniz.

Ailelerin yoğun iş temposunda, gençlerin sınavlara hazırlık dönemlerinde, yaşlıların bağışıklık sistemlerini korumak için tercih ettiği multivitaminler her zaman kullanılabilir ürünlerdir. Kullanmadan önce doktorunuza danışarak bu destek gıdaları tercih etmeniz dâhilinde sağlığınız için etkili sonuçları sağlayabilirsiniz.


Multivitamin Nedir?

Sağlığın önemini daha iyi kavradığımız şu günlerde çevremizde sıklıkla duymaya başladığımız bir ürün var, o da Multivitamin ! Mineral, vitamin ve destekleyici besinlerin vücut için gereken dozlarını bir arada sunan bu ürünler temelde sağlığın desteklenmesi için tercih edilir. Hap, sprey, tablet, şase ya da damla olarak kullanabileceğiniz farklı formları ile sağlığınızın korunmasını destekler. Birçok farklı destekleyici ürünü içeriğinde bulabilirsiniz.

 A vitamini
 B vitaminleri ( B1, B2, B3, B4, B5, B6…)
 Demir
 Çinko
 Magnezyum
 Selenyum
 Folik asit
 C vitamini
 E vitamini
 Ginseng
 Koenzim Q10 ve daha nice destekleyici madde multivitaminler içerisinde bulunur.

Tedavi edici olmamakla beraber multivitaminler, hastalıklar için de kullanılmaz. Temelde günlük düzenli olarak alınması gereken besin maddelerinin standardize edilmiş oranlarda alınmasıdır. Böylelikle sağlıklı vücudunuzun ve sağlam bağışıklık sisteminizin desteklenmesini sağlar. Kadın, erkek, genç, çocuk, yaşlı ve bebek bekleyenler için özelleşmiş ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışarak sağlığınız için en doğru ve isabetli kararı verebilirsiniz.


Multivitamin Neye İyi Gelir?

Multivitaminler, günümüzde birçok sebeple tercih ediliyor. Çeşitli etkileri klinik olarak desteklenmiş de olsa temelde vücut sağlığının korunmasını sağladığı bilinmektedir.

 Günlük olarak gereken dozlarda vitamin alımı
 Vücutta eksikliği çekilen vitamin ya da minerallerin yerine koyulması
 İmmun sistemin sağlıklı fonksiyonlarının desteklenmesi
 Yetersiz ve dengesiz beslenmeye ek yardımcı olması
 Yaşlılıkta sağlığın korunması
 Stresli ve yoğun çalışmaların olduğu dönemlerde destekleyici olarak tercih etmek gibi birçok kullanım sebebi multivitaminlerin alımından bir nedendir.

Günlük kullanıma uygun olan multivitaminler ile sağlığınızı destekleyebilir, bağışıklık sisteminizin sağlıklı fonksiyonlarını sürdürmesini sağlayabilir ve ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri düzenli olarak alabilirsiniz. Düzenli ve dengeli beslenme, egzersiz yapma ve bol su tüketmekle sağlığınızın gidişatına yön vermek sizin elinizde.

 


DİĞER BLOG YAZILARI