Yaşlanma Karşıtı Krem Kaç Yaşında Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Krem Kaç Yaşında Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Krem Kaç Yaşında Kullanılır?

Yaşlanma karşıtı krem kaç yaşında kullanılır? Yaşlanma karşıtı kremler, çeşitli yaş grupları ve cilt sorunlarına özel olarak hazırlanmıştır. 20’lerinizde kullanabileceğiniz seçenekler olduğu gibi +50 yaş anti aging kremler de mevcuttur. Yaşınız, cilt sorunlarınız ve bakım alışkanlıklarınıza göre ürün seçimi yaparak etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
 

Yaşlanma Karşıtı Ürünler Nelerdir?

Çevremizde sıklıkla duyduğumuz anti aging ürünler temelde yaşlanma karşıtı etkiler ile öne çıkar. Yaşlanma karşıtı ürünler dermokozmetik sektöründe birçok farklı tipte hazırlanmıştır. Krem, serum, yağ, jel, maske, balsam, tonik, gece ve gündüz kremleri ya da bakım seti olarak yaşlanma karşıtı ürünleri temin edebilirsiniz. Farklı etki mekanizmaları ve kullanım şekilleri ile bakım rutininize ve cildinize uygun doğru anti aging ürün seçimi ise oldukça önemlidir.
Anti aging – yaşlanma karşıtı- ürünler içeriklerinde yer alan özel moleküller sayesinde cildinizin daha genç ve dinamik görünmesini sağlar. Kolajen, hyaluronik asit, antioksidan, güneş koruması, peptit ve aminoasit içeren ürünler cildinizin yeniden yapılandırma, onarım ve bakım gibi birçok etkiyi bir arada almasını sağlar. Hücre ölümü ve hasarlanmasını yavaşlatarak sağlıklı hücrelerinizin korunmasını destekler. Bu sayede uzun vadede cildinizin sağlıklı ve doğal güzelliğini daha uzun süre koruyabilirsiniz. Yaşa göre seçim yaparken 30 yaş üstü kırışık önleyici kremler, 40 yaş üstü yaşlanma karşıtı krem çeşitleri ve 50 yaş üstü anti aging krem çeşitleri iyi bir şekilde incelenmelidir.
 

Yaşa Göre Cilt Kremi Seçimi Nasıl Yapılır?

• Damarlarımızın yaşlanmaya başladığı yirmili yaşlardan itibaren cildimizde de çeşitli değişimler meydana gelir. Güneş, beslenme ve uyku alışkanlıklarının çok fazla olumsuzluklarını görmediğimiz bu yıllarda cildinizi korumak en önemli adımdır. Görünürde bir sorun yokmuş gibi gelse de ilerleyen yıllarda güneşe bağlı kırışıklık ve lekeler; beslenme alışkanlıklarınızdan gelen sivilce ve akneler en büyük kâbusunuz olabilir. Güneş korumalı ve cildi besleyen kremler yirmili yaşlara uygun ürünlerdir.
• 30’lu yaşlar artık cildinizde zamanın sonuçlarını yavaş da olsa gösterdiği dönemlerdir. Mimik çizgileri ve güneşe bağlı değişimleri görebileceğiniz bu süreçte kırışıklık önleyici ve güneş koruyucu ürünler kullanarak cilt sağlığınızı destekleyebilirsiniz. Yaşa özelleşmiş kremler kullanmak bu süre zarfında cildinizin ihtiyaçlarına kulak vermekle eş değerdir. Bakım, beslenme, yeniden yapılandırma ve koruma etkilerini gereken dozda veren ürünlerle ışıltılı bir cilt elde edebilirsiniz.
• 40 ve 50’li yaşlar cildinizin artık uzun vadede sonuçları tamamen yansıttığı dönemlerdir. Beslenme, uyku, bakım, genetik ve çevresel tüm etkenlerin sonuçlarını bu yaşlarda görebilirsiniz. Bu süreçte cildinizin daha genç ve diri görünmesi için anti aging ürünler, besleyici serumlar ve elbette güneş koruması önem taşır.

 


DİĞER BLOG YAZILARI